Маленькі міста врятує великий бізнес

опубліковано: 2019.06.21 | Коментарів: 0 | Переглядів: 77

 

м. Бурштин, Івано-Франківська область, 20 червня 2019 року

Близько сотні представників органів місцевого самоврядування Прикарпаття – мери, секретарі місцевих рад та депутати зібралися у Бурштині. Їх об’єднав Форум від Асоціації міст Прикарпаття. Запросили і польських експертів, аби вони передали досвід розвитку невеликих міст у їхній країні. Захід підтримала ДТЕК Бурштинська ТЕС як стратегічний партнер міста і опора для регіону.

 

Погані дороги, міграція закордон і відсутність перспектив для молоді – про ці великі проблеми маленьких міст учасники Форуму говорили найчастіше. На все бракує грошей. Навіть на захищені статті місцевих бюджетів, а це – зарплати і утримання медичних закладів, шкіл, дитячих садків. За таких умов плече має підставити бізнес, - переконані польські експерти.

 

«Всі зміни – важкі. Люди дуже швидко привикають до того, що є. А як потрібно щось міняти – то завжди виникають проблеми, завжди нам потрібно виходити за свої рамки», - говорит представник Асоціації міст Польщі Аліція Стахов’як.

 

Успішний бізнес, що має глибокий зв’язок зі своєю територією і нікуди не збирається йти, – точка опори для регіонів у період трансформації. Саме він як надійний партнер зможе вкладати кошти у локальні місцеві проекти.

 

«Форум для міських голів – це надзвичайно корисний обмін досвідом щодо вирішення важливих питань. Тих, які важко вирішити самотужки. Мені ж приємно сказати колегам, що завдяки напрацюванням влади, за підтримки компанії ДТЕК та малого бізнесу нам вдалося зберегти усі соціально важливі установи, підтримувати громадський спокій та порядок», - коментує мер міста Бурштина Роксолана Джура.

 

У Бурштині таким бюджетоутворюючим підприємством і стабільним партнером є ДТЕК Бурштинська ТЕС, що працює безперебійно 54 роки. І вже планує партнерські проекти з місцевою громадою на найближчі 20 років.

 

«Станція забезпечує роботою майже 2 000 людей та є одним із найбільших платників податків в регіоні. Ми розуміємо свою роль в місті, а тому підтримуємо різні ініціативи. Зараз створюємо новий сучасний центр надання адміністративних послуг, який працюватиме за європейським взірцем. Ми бачимо зрушення. Бурштин має розвиватися», - каже директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Денис Шмигаль.

ДТЕК Бурштинська ТЕС – одна з найпотужніших електростанцій в Україні. ТЕС надає робочі місця 2000 енергетикам та забезпечує світлом 3 млн жителів із Закарпатської, частково Івано-Франківської та Львівської областей. Станція виробляє 64% електроенергії на потреби України, решту експортує в Словаччину, Угорщину та Румунію. За підсумками минулого року ДТЕК Бурштинська ТЕС увійшла в ТОП-3 платників податків регіону. Станція є постійним партнером міста Бурштин, інвестує в соціально важливі проекти для міста - з енергоефективності, медицини, розвитку бізнес-середовища та громадянського суспільства.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини