Конституційний суд (КС) України визнав правомірним указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення позачергових парламентських виборів, інформує Ukr.Media.Таким чином, вибори відбудуться 21 липня, згідно з указом президента.

У своєму рішення судді КС посилаються на попередні юридичні позиції, зокрема, на постанову, в якій підкреслюється дотримання Конституції України всіма гілками влади як застави їх єдності. Крім того, судді прийшли до висновку, що парламент не відновив у своєму регламенті правове регулювання припинення діяльності депутатських фракцій.

Нагадаємо, у понеділок, 20 травня, президент України Володимир Зеленський під час церемонії інавгурації заявив, що розпускає Верховну Раду восьмого скликання. Також він звернувся до уряду із закликом піти у відставку. Через кілька днів після цього група з 62 народних депутатів внесла до КС подання про неконституційність позачергових виборів.

За словами президента, найголовніший аргумент для розпуску Верховної Ради — це дуже низька довіра громадян до цього інституту, а юридична підстава для припинення її роботи — трирічна відсутність коаліції.