У Калуському районі рахують збитки від стихії

опубліковано: 2019.05.30 | Коментарів: 0 | Переглядів: 103

Стихія, яка продовжує вирувати на Калущині, спричинила багато проблем для мешканців кожного населеного пункту. Як наслідок, пошкоджені мости та дороги, пошкоджені об’єкти соціальної інфраструктури, затоплені городи, замулені канави, підтоплені підвали, криниці та ін.

З цього приводу до райдержадміністрації часто звертаються мешканці сіл із заявами, в яких порушують свої проблеми. Хоча проблеми не тільки їхні, тобто не тільки тих заявників, а в багатьох селах – більшості їх мешканців. Адже чи не в кожному селі вже давно забули, що таке велика вода і що вона може зробити. Тож, як правило, люди часто засипають канави, щоб поставити високі паркани, не чистять труби до заїзду, засипають потічки тощо. Проблеми і в тому, що дехто роками захаращував та засипав балки, яри сміттям, тим самим знищуючи природний дренаж.

Підчас стихії вода «оголює» проблему –  відсутність канав для стічних вод. Тоді у першу чергу всі «стріли» від селян падають насамперед до сільських рад, мовляв, щось зробіть із водами, а відтак скаржаться в райдержадміністрацію чи інші органи влади.

Звісно, ці питання повинні вирішуватися самостійно органом місцевого самоврядування, адже це прямий обов’язок місцевих рад вирішувати проблемні питання, які є в населених пунктах, разом з громадою та депутатами.

На зустрічі із заявниками заступник голови РДА Любомир Білоус наголошує, що люди повинні разом з представниками сільських рад здійснювати прочищення канав; сільські ради повинні закладати кошти в бюджеті на непередбачувані ситуації, підтримку об’єктів, в т. ч. доріг та прилеглих територій, канав тощо.

Підчас стихійного лиха в селах Копанки, Бережниця, Студінка, Пійло, Сівка-Калуська, де були здійснені обїзди заступником голови РДА Любомиром Білоусом самостійно та в складі комісії, рекомендовано сільським радам організувати роботу комісії з надзвичайних ситуацій, складати акти обстежень і дефектні акти разом з представниками ДСНС, як це передбачено в розпорядженні облдержадміністрації від 24.04.2019 №192.

До місцевих рад направлено листа-роз’яснення щодо конкретних дій посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою скерування постраждалих осіб, яким стихія завдала значної матеріальної шкоди, до департаменту соціальної політики облдержадміністрації з відповідною документацією. В свою чергу, обласна комісія буде визначати суму відшкодування завданих стихією збитків для кожного заявника.

Органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за надання допомоги у складанні актів, залучення до цієї роботи представників ДСНС та повну інформацію щодо обсягу нанесених збитків. Все це викладено у вищезгаданому розпорядженні ОДА.

Розглядати документи потерпілих від стихії обласна комісія розпочне 31 травня.

Крім того, сільським головам дано рекомендації здійснювати роз’яснення щодо страхування помешкань і земельних угідь, а також допомагати найбільш вразливим категоріям населенням.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Калуської РДА

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини