Два роки після введення безвізу: як змінились пошукацькі настрої

опубліковано: 2019.05.16 | Коментарів: 0 | Переглядів: 95

Від початку дії безвізового режиму з Євросоюзом пройшло два роки. Хоча його прийняття й не мало на увазі можливість працювати за кордоном без отримання робочої візи, проте, з огляду на високі міграційні настрої серед українців, існували побоювання щодо масових виїздів на роботу за рубіж. Особливо це актуально для представників робочих спеціальностей, лінійних фахівців загалом, сезонних робітників тощо. HeadHunter Україна перевірив, які зміни відбулись у пошукацьких настроях у цих профсферах.

 

Ретроспективний аналіз показує: кількість резюме пошукачів, які готові до переїзду в країни ЄС, збільшилась, а за деякими профсферами – більш ніж у чотири рази. Найбільша амплітуда зростання серед аналізованих профсфер була зафіксована  у «Домашньому персоналі». Так, за останній рік у цій профсфері було розміщено у 4,44 рази більше резюме, ніж у період з травня 2016 р. до травня 2017 р. Цікаво, що темпи зростання кількості резюме, наприклад за профсферою «IT, телеком», «Банківська справа», повільніші:

За аналізований період більшу активність у питанні пошуку роботи в країнах ЄС почали проявляти пошукачі віком 19-30 років: частка CV, розміщених ними, зросла з 35% до 41% та за останні 12 місяців вийшла на перше місце.

Трохи менш популярним серед пошукачів стає повний робочий день, проте це загальна тенденція для ринку праці.

Крім того, зазнали змін і навички, які декларують у резюме пошукачі, готові до переїзду в країни ЄС. Якщо у період з травня 2016 до травня 2017 року на першому місці серед них була «Робота в команді», то, починаючи з травня 2017-го, лідерство посідає знання англійської мови.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини