Місія ООН вважає розслідування трагедії в Одесі неефективним та упередженим

опубліковано: 2019.05.03 | Коментарів: 0 | Переглядів: 82

Місія ООН вважає розслідування трагедії в Одесі неефективним та упередженим

 
Моніторингова місія ООН з прав людини вважає, що розслідування подій в Одесі 2 травня 2014 року було неефективним.

Про це заявили голова місії Фіона Фрейзер та представник місії Діармуд Кунніфф, презентуючи в одеському прес-центрі "Паритет" аналітичну довідку щодо розслідування причин та обставин трагедії, повідомляє кореспондент Укрінформу (проект Єдина країна – Дайджест)

За словами голови місії, за п'ять років більшість винуватців трагедії не притягнуто слідством до відповідальності.

"Деякі кримінальні провадження, зареєстровані після цих трагічних подій, застрягли на етапі досудового розслідування, інші - на етапі судового розгляду", - зазначила Фрейзер.

У Моніторинговій місії висловили занепокоєння з приводу того, що розслідування сутичок у центрі міста і пожежі в Будинку профспілок "може не відповідати критеріям незалежності та неупередженості, враховуючи твердження про можливу причетність правоохоронних органів до цієї справи".

Моніторингова місія висловила низку рекомендацій. Зокрема, в аналітичній довідці йдеться, що розгляд судових справ і розслідування кримінальних проваджень триває надто повільно. Нацполіції рекомендують ефективно, невідкладно, ретельно і неупереджено розслідувати всі трагічні смерті із залученням старших слідчих з відповідним досвідом. А головам судів першої інстанції варто надати пріоритетний статус судовим провадженням, щоб забезпечити розгляд цих справ без необґрунтованих затримок.

Крім того, Моніторингова місія ООН з прав людини закликала РФ забезпечити своєчасний розгляд екстрадиційних вимог щодо підозрюваних у справах 2 травня та розглянути можливість надання міжнародної правової допомоги у розслідуваннях справ 2 травня.

Як повідомлялося, сьогодні в Одесі вшановують пам’ять загиблих під час подій 2 травня 2014 року, коли в центрі міста сталися зіткнення між проросійськими і проукраїнськими активістами.

Загалом під час заворушень в Одесі загинуло 48 людей, ще 247 людей дістали поранення.

Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані й умисно сплановані.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини