У Луці та Мостищах провели заходи, приурочені 33-й  річниці Чорнобильської трагедії.

опубліковано: 2019.05.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 120

У бібліотеці–філії с. Лука провели бесіду–спомин «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…», приурочену 33-й  річниці Чорнобильської трагедії.

«Чорнобиль - це слово звучить як набат, як пересторога. І дата 26 квітня 1986 року не виймається з чорної рамочки… Мертві Прип’ять і Чорнобиль, зарослі бур'янами родючі поля і таблички скрізь з написом «Зона» , «Заборонена зона». А ще… люди, що працювали, жили тут неподалік, виховували і ростили своїх дітей. А тепер живуть десь, розкидані по всій Україні. І сниться їм рідна хата і стежина, що веде від тієї хати у світ, сняться друзі і … дитинство. Дитинство, обпалене Чорнобилем …»,  — говорила сільський бібліотекар Щербицька Г. М. Учасники заходу Зюлковський Віктор і Ілларія, Псюк Микола, Федоляк Оля, Заводовська Марта, Блищик Максим і Діана познайомилися із книжками про Чорнобиль і говорили, що сумна річниця повертає нас у минуле і щоб ніколи подібне не повторилось будь – де на нашій планеті.

 

 

 У бібліотеці-філії с. Мостище відбувся урок-реквієм «Осліпли очі України в сльозах Чорнобильських дощів». Від аварії 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС пройшло 33 роки. Це подія стала найбільшою техногенною катастрофою століття. Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусі, Росії і досягла Європи. У країні почалося активне акумулювання сил для ліквідації наслідків аварії. Тоді на гасіння пожежі було кинуто не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні. Під час цих робіт безліч людей отримали смертельні дози опромінення. У 2000-х роках світове співтовариство об’єднало свої сили для вирішення “чорнобильської проблеми”. Про це розповідали сільський бібліотекар Мар’яна Пирожинська та юні читачі книгозбірні. На завершення усі присутні переглянули викладку літератури, присвячену роковинам Чорнобильської трагедії.

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини