«Європейський тиждень імунізації – 2019»

опубліковано: 2019.04.24 | Коментарів: 0 | Переглядів: 88

      Щорічно у в останній тиждень квітня проводиться Європейський тиждень імунізації. Головною метою цього тижня є підвищення обізнаності населення про важливість повноцінної імунізації, сприяти більш активному використанню вакцин для захисту людей різного віку від інфекційних хвороб.

      Для нашої держави ця тема особливо актуальна.

      Свідомість українців останнім часом похитнулася в бік негативного ставлення до вакцинації.

      Свого часу відомий епідеміолог Лев Громашевський сказав: «Якщо  лікар врятував одне життя, йому дякують , якщо врятував сотні життів – на нього моляться, а якщо рятує тисячі життів шляхом вакцинації – це найбільш невдячна справа». Бо той, хто не захворів, не відчує того, чого він  уник.

      Відомо, що дешевше коштує профілактика інфекційних захворювань, ніж їх лікування.

       В Україні  вакцинація є добровільною. Без вашої згоди ніхто не має права  зробити щеплення Вам або Вашим дітям.

         Згідно з Календарем профілактичних щеплень в нашій державі вакцинацію дітям  проводять проти 10 інфекційних хвороб.  В інших державах -  проти  12-14 інфекцій.

         В той же час в останні роки  в Україні  рівень охоплення щепленнями різко знизився. Зменшення цього рівня призводить до виникнення спалахів інфекційних хвороб і ставить під загрозу здоров'я та життя дітей, батьки яких відмовляються від профілактичних щеплень. 

         Наша область, в тому числі, і Калуський район пережили епідемію дифтерії 1993-1996рр. з втратою життів багатьох дітей та дорослих. І, коли була введена додаткова масова імунізація проти цієї хвороби, вдалося зупинити епідемію. Важливо говорити про користь вакцинації і щодо туберкульозу. Щеплення проти цієї недуги можуть  запобігти важким формам у дітей перших років життя таких, як туберкульозний менінгіт.

         Яскравим сучасним прикладом низького охоплення щепленнями проти кору є епідемія кору в Україні, області, районі.

         У Калуському районі  станом на  20 квітня зареєстровано 62 випадки кору з початку  року.

         Виконані щеплення проти кору за попередні роки склали приблизно 50 % , а колективний імунітет створююь 95 % імунізованих дітей.      

         Причина такого показника,  в більшості випадків, відмова батьків від щеплень.

         Відомо, що багато інфекційних захворювань, завдяки імунізації, зникли або реєструються як поодинокі. Проте, не зникли їхні збудники. І як тільки рівень охоплення вакцинацією зменшується – вони знову піднімають голову.

         Якщо Ви і ваша дитина не буде пропускати жодного планового щеплення, це дасть найкращий захист від захворювань.

         Медики занепокоєні низькими обсягами планових профілактичних щеплень при достатній кількості вакцин в Україні , області, районі.

         Загартування та повноцінне харчування важливі для здоров’я дитини, але вони  повністю не захищають від інфекційних хвороб.

             Лікар-епідеміолог                                          Зінаїда Ковбаснюк

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини