Голова РДА Іван Данів: “Завдання влади – належно забезпечити виборчий процес”

опубліковано: 2019.03.25 | Коментарів: 0 | Переглядів: 229

25 березня голова Калуської райдержадміністрації Іван Данів провів нараду із сільськими головами.  У роботі наради взяли участь заступник голови РДА Любомир Білоус, голова районної ради Віктор Гільтайчук, голова окружної виборчої комісії Ігор Очкур і керівники правоохоронних установ, інформує  сайт РДА.

На нараді йшлося про забезпечення виборчого процесу та завдання органів місцевої влади, які визначені законодавством, на  період підготовки та проведення виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Іван Данів наголосив, що органи влади не повинні втручатися у виборчий процес, лише у межах повноважень повинні належно забезпечити його.  Звертаючись до сільських голів, Іван Данів підкреслив, що законодавством перед місцевою владою поставлено одне з найважливіших завдань – матеріально-технічне забезпечення роботи виборчих комісій та створення умов для них. Всі дії органів місцевого самоврядування повинні бути спрямовані на забезпечення чесних і прозорих виборів.

Влада на місцях також відповідальна за своєчасне відкриття виборчих дільниць, громадську безпеку та порядок, охорону виборчих дільниць,  безпечну доставку виборчих бюлетенів до окружної виборчої комісії.

Керівники правоохоронних органів підкреслили, що на час проведення виборів очолювані ними підрозділи  працюватимуть у посиленому режимі.

Правоохоронці нагадали, що за добу до голосування необхідно видалити всю передвиборчу агітацію і в останній день перед виборами забезпечити на своїй території відсутність будь-якої агітації («день тиші»). На території району будуть вчасно вживатися заходи щодо недопущення зриву виборчого процесу чи будь-яких інших правопорушень.

Тому при виявленні протизаконних дій, застосування утиску чи погроз до виборців потрібно повідомляти прокуратуру та районний відділ поліції. Адже спокій та безпека залежать не лише від правоохоронних органів, а й від пильності, обережності та відповідальності самих громадян.

Голова ОВК Ігор Очкур зазначив, що виборчий процес проходить відповідно до календарного плану та в штатному режимі; всі виборчі дільниці в районі достатньо укомплектовані. Для роботи дільничних виборчих комісій органами місцевого самоврядування забезпечено приміщення згідно з вимогами ЦВК, надано засоби зв’язку, обладнання, інвентар, оргтехніку.  Ігор Очкур повідомив, що впродовж 28-29 березня у Калуші, в приміщенні райдержадміністрації,  виборчі дільниці отримають бюлетені.

Підсумовуючи нараду, Іван Данів наголосив: «Виборчий процес триває, і нам необхідно спільними зусиллями забезпечити його проходження в правовому полі, без правопорушень, зайвого ажіотажу та на належному рівні підтримувати громадський порядок».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини