Які штрафи передбачені за знищення перших весняних квітів?

опубліковано: 2019.02.22 | Коментарів: 0 | Переглядів: 180

Першоцвіти — перша посмішка весни! Не знищуйте їх!

З приходом теплих весняних днів з під снігу пробиваються перші первістки оновленої землі, тендітні квіти – провісники весни. Ранньоквітучі рослини – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів.

Найвідоміші з першоцвітів: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів (крокуси), проліска дволиста, примули,цибуля ведмежа  та ін. Хоча деякі досить поширені на нашій території, але загалом вони є рідкісні, знаходяться на межі зникнення, і взяті під особливу охорону держави, занесені до Червоної книги України. Тобто за жодних обставин збір та торгівля ними заборонені і караються законом.

Тепла погода зими 2019 року сприяє передчасному розцвітанню першоцвітів, у зв’язку з чим Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області посилює контроль у галузі збереження червонокнижних об¢єктів рослинного світу – розпочато проведення рейдових перевірок, спрямованих на припинення збору, перевезення та торгівлі рідкісними першоцвітами.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин.

Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян до 510грн. з конфіскацією незаконно добутого. Постановою КМУ від 07.11.2013р. №1030 передбачена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49 грн. за кожну трав'янисту рослину.

Закликаємо громадян не купувати підсніжники. Адже купівля червонокнижних первоцвітів сприяє незаконному промислу: не буде попиту – не буде і збуту!

 

 

Прес-служба Калуської міської ради

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини