Президент у Калуші: «Реформи дали свої перші результати, але це лише початок»

опубліковано: 2019.02.18 | Коментарів: 0 | Переглядів: 263

Президент Петро Порошенко у понеділок перебував на Прикарпатті, зокрема у Калуші. На зустрічі з калушанами  відзначив, що вже відчутні   результати впроваджуваних в Україні реформ, економіка країни демонструє зростання.

«Реформи нарешті дають перші плоди. Дванадцять кварталів поспіль в Україні економічне зростання,— заявив Президент.— Ми маємо скорочену інфляцію, ми маємо різке зростання золотовалютних резервів, стабільність банківської системи, стабільність валютного курсу», інформує інтернет-представництво Президента України

«Але цього всього мало. Для мене принципово, коли зростання ВВП, зростання золотовалютних резервів відчує на собі пенсіонер з Долини, працівник з Калуша чи приватний підприємець з Яремчі. Але в першу чергу – пенсіонери на своїй кишені», — каже Петро Порошенко.

«В першу чергу ми маємо зробити так, щоб це було пріоритетом держави. Ми для цього використовуємо вже зараз необхідні інструменти,— також зазначив Глава держави. —Мені приємно, що ми маємо сьогодні конкретні практичні результати зростання економіки. Мені приємно, що ми знаємо що робити і як забезпечити щоби різко зросло надходження до державного бюджету і Пенсійного фонду. Ми знаємо як фінансово забезпечити наші економічні плани», - сказав Президент.

За його словами, в першу чергу Україна має зосередитись на переробній промисловості аграрного комплексу. Він нагадав, що минулого року завдяки новим технологіям Україна зібрала рекордний урожай зерна – 70 млн тон, таким чином увійшовши у десятку найбільших виробників і в трійку найбільших експортерів зерна. «Але ми не будемо експортувати зерно. Ми будемо переробляти в Україні і експортувати продукти харчування», —переконаний Петро Порошенко.

Президент зазначив, що держава має робити все задля забезпечення найвразливіших верств населення, зокрема пенсіонерів, що вже зараз для цього використовуються всі можливі інструменти.

Як один із прикладів глава держави назвав рішення про спрямування коштів від розмитнення так званих «євроблях» до Пенсійного фонду, що дає можливість провести індексацію пенсій. «Нам тоді сказали: ви не зберете навіть одного мільярда. Ніхто не буде розмитнювати», - зауважив він.

«Знаєте, яка ситуація зараз? Уже більше 200 тисяч автомобілів розмитнено, а до Пенсійного фонду надійшло 11 мільярдів гривень станом на зараз. Так треба працювати», - наголосив Президент.

«А тепер я вас питаю: а куди ми ці 11 мільярдів Пенсійного фонду маємо спрямувати? На індексацію пенсій. Щоб нікуди воно більше не йшло, тому ми і направили їх у Пенсійний фонд. Кому? Тим, хто має найменші пенсії, на рівні мінімальної», - констатував Петро Порошенко.

«І в першу чергу ми маємо зробити це там, де не змогли проіндексувати у 2015-2016 роках. Бо ті, хто отримує мінімальну пенсію, ні в 2015 році, ні в 2016 році індексації не отримали, бо всі кошти йшли на армію», - додав Президент.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини