15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

опубліковано: 2019.02.15 | Коментарів: 0 | Переглядів: 738
Указом Президента України № 180/2004 від 11-го лютого 2004 року, щорічно, 15-го лютого відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав – День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.  З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». з них 3360 не повернулося додому.
 
 
Вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах. Зараз у Збройних силах України служить близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших “гарячих точках”. Всього в цей скорботний день Україна вшановує своїх синів, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.
 
Воїни-інтернаціоналісти створюють міцну структуру громадської організації, яка співпрацює з державними органами стосовно соціального захисту суспільства. З нагоди урочистого святкування Дня вшанування учасників бойових дій, біля Пам’ятника померлим воїнам-афганцям, збираються ветерани та близькі загиблих, аби вшанувати солдатів та офіцерів, які з честю виконували свій службовий обов’язок в горах Афганістану.
 
Нині у складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях з російськими окупантами загинуло понад 200 воїнів. Загалом у зоні АТО воювали і воюють близько 12 тисяч воїнів-афганців.
 
Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. Окупаційні механізми та впливи РФ на території України протягом останніх років мають вельми аналогічні цілі: придушення, нищення, встановлення власних імперських ідеалів та підкорення незалежної держави. І лише спільні дії наших захисників, учасників бойових дій, за підтримки всього суспільства приведе до перемоги України над загарбником.
 
 

Михайло Федорчук

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини