У Калуші відбувся лекторій-диспут «Створення ОУН та її діяльність на Калущині».

опубліковано: 2019.02.05 | Коментарів: 0 | Переглядів: 139

З нагоди 90-ї річниці з дня створення Організації Українських Націоналістів у Меморіальному музеї «Калуська в'язниця» 3лютого було проведено лекторій-диспут «Створення ОУН та її діяльність на Калущині». 
Дана проблематика отримала різностороннє висвітлення у виступах, так старший науковий співробітник Меморіального музею «Калуська в'язниця» Олег Відливаний доповів про «Історію створення ОУН. Її діяльність на Калущині в 30-х рр. ХХст», опираючись у своїй розповіді на архівні матеріали та доповнивши свій виступ схемами на слайд-шоу.
Наступна доповідь, котру мали можливість прослухати присутні, стосувалася діяльності ОУН у Підгірках, яку підготувала науковий співробітник «Музею-оселі родини Івана Франка» у Підгірках Мельник Наталія, котра намагалася зацікавити слухачів тогочасними світлинами із фондів музею. 
Цікавою за наповненням була розповідь гості заходу — Анни Чорній, старшого наукового співробітника Меморіального комплексу «Дем'янів Лаз» на тему: «Політичні репресії радянської влади проти членів ОУН у Калуському районі». Дана доповідь була насичена відповідними фотографіями та статистикою.
На завершення присутні заслухали виступ наукового співробітника Меморіального музею «Калуська в'язниця» Галини Федюри, який ґрунтувався на вивченні періодики Калущини періоду1945-1965 рр. і висвітлював діяльність «ОУН на сторінках калуської преси».

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини