Як у Верхні “Розколяду-фест” провадили

опубліковано: 2019.01.16 | Коментарів: 0 | Переглядів: 122

 

11 січня у Верхнянській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Об’єднаної територіальної громади відбувся фестиваль «Розколяда-фест».

Знаючи добре кожне село нашого району та часто відвідуючи заходи, які організовують працівники культури, я чи не вперше побувала на заході, організованому освітянами і була дуже приємно вражена: перш за все — це чудова організація та дисципліна поза сценою. Всі колективи точно знали час свого виступу, мали змогу заздалегідь підготуватися. Не було згромадження аматорів, виглядання з-за куліс, шуму та криків. Це зразу додало солідності заходу та організаторам. Чому акцентую увагу на таких, здавалося б простих та елементарних істинах? Та тому, що не завжди можна спостерігати таку картину. А ще у нас звикли критикувати: і те не так, і інше, але іноді треба людям подякувати, похвалити. Це спонукає інших до таких дій, вчить та стимулює.

А ще освітянські заходи відрізняються тим, що вчителі дуже скурпульозно ставляться до роботи, в тому числі і до організації масових заходів. Кожен виступ цікавий, продуматий, добре відрепетируваний. Працівники культури більш впевнені в своєму професіоналізмі, тому виконують свою роботу з легкістю. В освітян же— все як на уроці: повинно бути на дванадцять балів.

На заході були презентовані школи всіх сіл, що входять до Верхнянської територіальної громади. Кожен виступ — це ціла змістовна, костюмована і цікава програма з використанням як старовинних колядок, так і сучасних естрадних композицій на Різдвяну тематику. Хоча не в кожному селі при школі є музичні керівники, та використання якісних фонограм та театралізація зробили виступи надзвичайно гарними і колоритними.

Слід зауважити, що поряд з учнями на рівних виступали педагоги. Така співпраця є надзвичайно корисною і потрібною та додає виступу солідності і неповторної окраси. Особливо, коли виступали наймолодші дітки з Верхнянського дитячого садочка поряд зі своїми вихователями.

Цілу «Різдвяну історію» подарували глядачам учні та вчителі Степанівського НВК І ступеня під керівництвом директора Рогальської Марії Федорівни. Це пастушки, ангелята, віншувальники, справжнісінька Різдвяна шопка і наша чудова Галицька коляда, яку виконували як дітки, так і всі вчителі. За декілька хвилин глядачі занурилися у незабутню атмосферу Різдва, отримали задоволення та цілу купу позитивних емоцій.

Такі свята можна проводити як регіональні та показові, на їх базі можна виховувати нові покоління освітян та працівників культури. Верхняни – молодці! Христос народився!

Наталія Мельник, науковий співробітник оселі-музею родини Франка

        

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини