У ВПТУ №7 вивчали педагогіку праці в творчості Тадеуша В.Новацького

опубліковано: 2019.01.11 | Коментарів: 0 | Переглядів: 114

8-9 січня 2019 року на базі ВПУ № 7 м. Калуша проходили педагогічні читання з теми «Педагогіка праці в творчості Тадеуша В.Новацького».

Вчення філософа, професора, педагога, психолога, організатора польської професійної освіти й громадського діяча ХХ-ХХІ століття отримало розвиток у працях українських вчених. Тадеуш В. Новацький мріяв про видання своїх праць українською мовою, що реалізувалось виданням книг «Рука, що творить»(2007), і «Людська праця. Аналіз поняття»(2010).

 

Ще за життя він був визнаний засновником нової педагогічної субдисципліни – педагогіки праці. Професор Тадеуш В. Новацький аналізує вплив праці на середовище, обґрунтовує необхідність підготовки вчителів нової генерації, педагогів професійної школи, які б на високому науково-методичному й дидактичному рівнях готували юнаків та дівчат до самостійної трудової діяльності. Польський досвід формування мислительних процесів через базові практичні уміння заслуговує на вивчення.

Тадеуш В. Новацький дослідив поняття «праця» і показав, як цивілізаційний розвиток людства змінює природу праці. Сумлінність, точність, відповідальність, працьовитість, розумові навички, вміння планувати, бачити цілісність процесу і його результату, вміння передбачити можливі труднощі та передчасно їх запобігати – це основа дидактики праці. Педагогічні працівники наводили приклади, коли пам'ять учня наповнюється не тільки вербальними знаннями, але й уміннями, які формуються на уроках професійно-теоретичної і професійно-практичної підготовки.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини