У Голині вертеп з Народного дому заколядував у храмі

опубліковано: 2019.01.08 | Коментарів: 0 | Переглядів: 963

7 січня — це день народження Сина Божого на землі. Саме 7 січня драматичний колектив Народного Дому с.Голинь з вертепним дійством «Бог предвічний нині народився» (керівник  Микола  Івахнюк) завітав до храму Покрови Пресвятої Богородиці села Голинь (настоятель храму — Микола Андибур та отець Анатолій Козак).

Марія та Йосип (Марія  Завадецька та  Василь  Ляхович) не змогли знайти місця для ночівлі, а тому їм довелося шукати прихистку в невеликій печері, де за поганої погоди зазвичай ховалися пастушки. Там Марія і народила Сина Божого. Тоді янгол (Тарас Солдат) спустився з неба й повідомив пастушкам, що Бог народився. За пастушками (Стасом  Козировським, Назар  Пріймич ) до печери з Марією та Йосипом та прийшли язичницькі мудреці (царі  Іван  Кавин,  Микола  Івахнюк,  Петро  Тиж), вони принесли новонародженому Богу подарунки: золото, ладан і миро. Золото символізувало царську владу, ладан — Божу волю, смирно — долю пророка.

Звісно, у  вертепі були задіяні цар Юдейський Ірода (Богдан Бойчук) та його слуги — полководець (Петро Дутчак) та воїни (Іван Бобель, Василь Шевчук), смерть (Микола Христонько) та підступний жидок Ярослав Христонько. Про цю дивну ніч розповідав Астролог (Микола Мазурик та Микола Матрофайло). 

Опісля дійства линули колядки та віншування «Бог Предвічний», «Що то за Предиво», «Нова радість стала», поінформував "Вісті Калущини" художній керівник НД с. Голинь Микола Івахнюк. Бо споконвіку існував у нашому народі гарний звичай бажати один одному щастя-здоров’я, многих літ і всяких статків.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини