«Коляда на Майзлях»-2019: як це буде та чим вражатиме Х Міжнародний фестиваль – розповіли його організатори

опубліковано: 2019.01.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 205
 
 
В Івано-Франківську, з 8 по 14 січня, у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян відбудеться Х Міжнародний фестиваль “Коляда на Майзлях”. З цієї нагоди у середу, 2 січня, в Архієпархіальному управлінні відбулась прес-конференція.
 
Зазвичай на «Коляду на Майзлях» приїжджають колективи не тільки з усіх куточків України, а й з-за кордону. Цьогоріч зареєструвалась близько 50 колективів-учасників, які цілий тиждень величатимуть народження Спасителя у піснях-колядках.
 
Чим в цьому році вражатиме фестиваль сьогодні розповідали його організатори.
 
Так, за словами Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, аналогів фестивалю «Коляда на Майзлях» немає в жодному іншому куточку України.
 
«Господь благословив це святкування. Це спільна праця усіх – і парафії, і міської влади, і культури», – зауважив Митрополит.
 
На його думку, фестиваль протягом цих 10 років пройшов довгий шлях, щоби врешті в цьому році отримати статус Міжнародного.
 
«Як і в попередні роки, наш храм Царя Христа був та залишається відкритим для усіх бажаючих, не зважаючи на віросповідання. Ми зберемося, щоби спільно прославити великий прихід Господа нашого і Спаса Ісуса Христа», - каже Владика Володимир.
 
В свою чергу Міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків переконаний, що з кожним роком фестиваль стає все кращим і ним постійно цікавляться велика кількість колективів з інших міст.
 
«Цього року він «вийде» за межі Храму Царя Христа. Буде три концерти на Вічевому майдані», – повідомив п. Руслан.
 
На думку директора Департаменту культури п. Надії Загурської, ніщо так не об’єднує громаду, як плекання культури.
 
«Дуже важливо, що в цих дням тисячі наших краян та гостей будуть присутні в храмі. Наша культура – це духовність, якщо її не буде – не буде й нації», - каже п.Надія.
 
Окрім того, організатори повідомили, що в часі фестивалю, відбудеться круглий стіл на тему історії та значення коляд в українській культурі. Він відбудеться в неділю, 13 січня, в приміщенні міської ратуші.
 
Хори, ансамблі, оркестри та вокалісти виконуватимуть традиційні та старовинні колядки і щедрівки. Колективи прибудуть як з Прикарпаття, так і з різних куточків України. Також завітають гості із Польщі, Молдови та інших країн. Окремо слід виділити виступи колективів із зони бойових дій - Волновахи та Попасної.
 
Варто зауважити, що на відкритті фестивалю для нас виступить незрівнянна Ніна Матвієнко. Крім того, в межах фестивалю свою оригінальну програму представить Галина Баранкевич. У понеділок, 14 січня, о 12 годині відбудеться Архієрейська Божественна Літургія за участю Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука та Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина
 
Пригадуємо, що фестиваль «Коляда на Майзлях» започаткували у 2010 році при монастирі Царя Христа отців Василіян, що в м. Івано-Франківську. Організатори мають на меті відновлювати та поширювати різдвяні традиції, колядки, щедрівки.
 
Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини