Відбулося обговорення щодо утворення Голинської ОТГ

опубліковано: 2018.12.14 | Коментарів: 0 | Переглядів: 152

13 грудня у залі засідань районної ради відбулося обговорення щодо утворення Голинської об’єднаної територіальної громади. У заході взяли участь голова Калуської райдержадміністрації Іван Данів, регіональний консультант з юридичних питань (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрій Деркач, радник голови РДА Любомир Білоус, депутат обласної ради Оксана Тебешевська, сільські голови, громадські активісти сіл Голинь, Тужилів, Сівка-Калуська, Пійло, Кропивник.

Голова РДА Іван Данів зазначив, що держава сприяє добровільному утворенню громад. На цьому наполягає і Президент України Петро Порошенко та Уряд. Тож органи державної виконавчої влади за участю експертів з децентралізації всіляко сприяють громадськості щодо добровільного утворення ОТГ. За словами Івана Даніва, Президент нещодавно на засіданні Ради регіонального розвитку України наголосив, що у 2020 році місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всієї території України об’єднаними територіальними громадами.

Наразі в державі опрацьовується питання, що необхідно забрати слово «добровільне» в законодавстві про децентралізацію. Тому, поки цього не сталося, є всі шанси мешканцям населених пунктів за підтримки влади та експертів самим утворити Голинську ОТГ.

Варто зазначити, що серед мешканців цих сіл є багато як прихильників, так і скептиків щодо об’єднання. Експерт Андрій Деркач розповів про весь процес з утворення ОТГ. Передусім в цьому повинні бути зацікавлені як громади сіл, так і депутати сільських рад, та мати спільну позицію. Адже були випадки, коли громади мали іншу думку щодо утворення, ніж сільські ради, що, зрештою, не сприяло успішному проведенню децентралізації.

Представники громад висловлювали свої думки, цікавилися, як краще зробити. Так, на запитання: «Якщо, наприклад, схочуть об’єднатися громади сіл Голинь і Тужилів, чи потім зможуть приєднатися й інші?», Андрій Дерекач відповів: «Ні. Адже це не передбачено перспективним планом, згідно з яким ці села входять до Калуської ОТГ. Проте наразі вагому роль відіграє думка громад. У якій конфігурації вони хочуть зараз об’єднатися, у тому й залежатиме успіх проведення децентралізації».

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини