Скільки отримали “чорнобильці” району до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

опубліковано: 2018.12.13 | Коментарів: 0 | Переглядів: 88

14 грудня - день вшанування

 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

        Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф  в  історії людства.

        Саме 14 грудня на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.
           Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України                  10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результати вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС.

          З нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за поданням Івано-Франківської обласної громадської організації «Прикарпат Чорнобиль» та Калуського міськрайонного обє’днання Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» 2018 році управлінням соціального захисту населення Калуської райдержадміністрації виплачено одноразову грошову допомогу з коштів місцевого бюджету 33 учасникам ліквідації  аварії на Чорнобильській  АЕС на загальну суму 15 тис. грн.

Згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  виплачено такі компенсаційні виплати, а саме:

- грошову  компенсацію вартості продуктів харчування на суму   255 тис. 173 грн.;

- щорічну допомогу на оздоровлення -10 тис. 460 грн.

          Надано послуги по безоплатному забезпеченню лікарськими засобами за рецептами лікарів 82 постраждалим громадянам на суму 14тис.100 грн. та проведено позачергове безоплатне зубопротезування трьом постраждалим громадянам внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 5,6 тис. грн..

         Трьох громадян  постраждалих внаслідок  Чорнобильської катастрофи  забезпечено санаторно-курортним лікуванням .

         Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь. Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом!  Низький Вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків ядерної аварії. Міцного здоров'я, терпіння, щастя і великої удачі, шани і щирої поваги від людей і держави! Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

 


 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини