Як повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, закупити лабораторне діагностичне обладнання вдалося завдяки організованості територіальної громади та праці медичного колективу поліклініки. Адже чим більша кількість укладених декларацій на обслуговування у лікарів закладу, тим більше можливостей має установа для оновлення діагностичної бази, надання послуг та покращення їх якості, пише kalushfm.

Зокрема, закупили автоматичний біохімічний аналізатор «Лаблайн», в якому вмонтовано біохімічний аналіз та імуноферментний, імунохемілюмінесцентний аналізатор «і-Хрома ІІ», призначений для лікування та моніторингу глікемічного статусу у пацієнтів з цукровим діабетом, аналізатор глюкози, гематологічний аналізатор, центрифуги та мікроскоп. Загальна вартість придбаного – 2 млн 150 тис. грн. Все обладнання виробництва Австрії, Німеччини, Швеції та Південної Кореї.

 “Завдяки цим сучасним аналізаторам покращиться якість і точність аналізів, зменшиться розхід реактивів та розшириться спектр досліджень”, – зазначив головний лікар.

Також він додав, що більшість аналізів для пацієнтів, які уклали декларації з лікарями поліклініки, будуть безкоштовними, платним буде аналіз на глікозильований гемоглобін.