Івано-Франківська облрада заборонила російськомовну культуру на Прикарпатті

опубліковано: 2018.12.07 | Коментарів: 0 | Переглядів: 164

Депутати Івано-Франківської облради вирішили накласти мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.

У рішенні ради, за яке облрада проголосувала у п’ятницю, 7 грудня, зазначається, що “мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах” встановлюється до моменту повного припинення окупації території України, пише “Репортер”.

На думку депутатів, таке рішення допоможе уникнути ескалації напруги в суспільстві та не допустить розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Також рішення має захистити інформаційний простір “від гібридних впливів держави-агресора” та подолати “наслідки тривалої мовної русифікації”.

“Рішення має рекомендаційний характер, – каже Ігор Дебенко, депутат облради, гендиректор ОТБ “Галичина”. – Наше завдання – донести до жителів області та органів місцевого самоврядування, що використання російськомовних пісень чи фільмів у час війни неприпустимо. У нас є чимало якісного національного продукту, який має бути в ефірах”.

Депутатка Ольга Галабала також запропонувала включити в мораторій “діячів культури, які підтримують країну-агресора і несуть загрозу національній безпеці України”.

“За” проголосували 67 депутатів.

Тепер Івано-Франківська ОДА має створити робочу групу за участі громадськості, правоохоронних органів і районних державних адміністрацій. Група мусить провести роз’яснювальну роботу для фізичних та юридичних осіб щодо мораторію. Також облрада рекомендувала органам місцевого самоврядування інших регіонів прийняти аналогічне рішення.

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини