4 грудня — Введення в храм Пресвятої Богородиці

опубліковано: 2018.12.04 | Коментарів: 0 | Переглядів: 81

4 грудня відзначається одне з великих церковних свят - Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву - Третя Пречиста.

У цей день прийнято молитися за Боже благословення для дітей. Бездітні пари просять про дарування потомства. Вагітні моляться Богородиці про вдалі пологи, інформує UkrMedia.

Що означає це свято?

Батьки Богородиці Іоаким і Анна довгий час не могли мати дітей. До самої старості вони молили Бога про зачаття. Коли Анні явився ангел і повідомив про довгоочікувану вагітність, вона пообіцяла віддати дитину на служіння Господу. Молитви подружжя були почуті Всевишнім, і він дав їм доньку. З'явився Божий ангел, який підказав, що дівчинку треба назвати Марією.

Коли дівчинці виповнилося три роки, Анна і Іоаким зібрали всіх рідних і відвели дочку в Єрусалимський храм. Вони поставили її на першу сходинку, і маля швидко вибігло на самий верх, жодного разу при цьому не обернулося і не покликало батьків. Тут Діва Марія росла і виховувалася до самих її заручин з Йосифом, проводячи весь час у молитвах і рукоділлі.

Свято Введення в Храм Пресвятої Богородиці відзначають, як день, коли Всевишній вибрав Марію, найбільш безгріховну і найчистішу з усіх, для народження Ісуса Христа.

Обряди й традиції цього дня

В цей день у всіх храмах відбуваються святкові богослужіння, присвячені пам'яті Діви Марії. У своїх молитвах віруючі вихваляють Богородицю і просять її про заступництво за всіх християн перед Всевишнім.

Наші предки слово «введення» пов'язували у цей день не тільки з православним святом, але і з введенням (або початком) зими. В народі з цього приводу навіть склали приказку: «Введення прийшло - зиму привело». Тому після церковної служби було прийнято влаштовувати святкові гуляння з зимовими забавами.

Станьте сьогодні чистіші душею

У це велике свято не можна займатися ніякими роботами - пранням, рукоділлям, прибиранням у домі. А ось для очищення душі і розуму сьогодні найкращий день.

Людська Душа, наче бездонний колодязь, який весь доверху забитий сміттям і брудом, і лише внизу поблискує чиста джерельна вода. З-за цього мотлоху ніяк чистої води набрати не виходить. Ось так і в душі людській, є трохи чистоти, яку Господь вклав у кожного при народженні. Але не дістатися до неї, з плином життя забилася душа малою вірою, самовдоволенням, гординею і дратівливістю. Все це відділяє нас від Бога.

Свято Введення в Храм Пресвятої Богородиці вважається початком людського спасіння. Ніколи і нічим не була замутнена душа Діви Марії, і сьогодні вона наповнює весь світ добротою, ласкою і чистотою. Але ж вона була нам співприродною - дочка звичайних батьків, занадто праведних, але все одно звичайних. У неї вийшло звести людське єство до глибини спілкування з Богом. І нас, всіх православних християн, цим святом Богородиця закликає прагнути до Богоспілкування і чистоти душевної.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини