Постачання електроенергії за новими правилами!

опубліковано: 2018.12.03 | Коментарів: 0 | Переглядів: 238

⚡️

▶️ Відповідно до законодавства, з 1 січня АТ Прикарпаттяобленергозалишить за собою лише функцію розподілу, а функції продажу електроенергії на території Івано-Франківської області перейдуть до Прикарпатенерготрейд - універсального постачальника, заснованого обленерго. Уже сьогодні прикарпатці мають змогу офіційно оформити взаємини із обома компаніями. Енергетики розповіли як це зробити.

▶️ Законом України «Про ринок електричної енергії» від 11 червня 2017 року передбачено впровадження з 01 липня 2019 року нової моделі ринку електроенергії. Для цього, впродовж 18 місяців з моменту вступу в силу Закону, в усіх обленерго країни були здійснені заходи з відокремлення розподільчої і постачальної компанії. Такі зміни в країні ініціює керівництво держави, зокрема, Президент, Кабінет міністрів та затверджує Верховна рада України. Вони є обов’язковими для виконання усіма енергокомпаніями. Таким чином, з початку 2019 року в Україні стартує перший етап реформи ринку електроенергії і уже 1 січня послуги споживачам надаватимуть дві окремі компанії – оператор розподільних систем і постачальник. На Іванофранківщині «Прикарпаттяобленерго» надалі обслуговуватиме електрообладнання, а постачати електроенергію побутовим та малим не побутовим споживачам, а також надсилати рахунки буде ТОВ «Прикарпатенерготрейд».

▶️ Для переходу на нову систему, прикарпатцям необхідно переукласти договори з обома компаніями: про надання послуг з розподілу з АТ «Прикарпаттяобленерго» і про постачання електричної енергії з ТОВ «Прикарпатенерготрейд». Щоб реорганізація ринку електроенергії пройшла для мешканців області якомога непомітніше, для побутових клієнтів процедура переукладення договорів буде спрощеною. Для перепідписання договорів їм необов’язково особисто заповнювати та надсилати заяви-приєднання, а достатньо продовжувати користуватися послугами і оплачувати рахунки. У цьому випадку приєднається до послуг компанії-постачальника та розподільчої компанії відбудеться автоматично.

▶️ Отже, щоб офіційно оформити взаємини з обома компаніями, побутовим клієнтам достатньо виконати одну із трьох умов:
1️⃣ надалі споживати електроенергію, про що свідчитимуть показники лічильника електроенергії.
2️⃣ оплатити електроенергію за рахунком, який споживачам доставлять з нового року.
3️⃣ підписати заяви-приєднання, які контролери та поштарі доставлять у кожен дім, і повернути їх за адресами компаній чи у Центри обслуговування клієнтів. 
Формат Договору встановлюється державою і є типовим для всіх. На сайті «Прикарпаттяобленерго» oe.if.ua в загальному доступі для ознайомлення буде публічний Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, а на сайті «Прикарпатенерготрейд» pret.com.ua - публічний Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг. Також з Договорами можна буде ознайомитись у Центрах обслуговування клієнта за місцем проживання. 
▶️ Що стосується малих непобутових споживачів, то для них процедура укладення договорів трохи відрізняється. Такі клієнти протягом грудня отримуватимуть заяви-приєднання до Договорів обох компаній у Центрах обслуговування клієнтів разом із рахунками або через сервіс «Персональний кабінет». 
▶️ Для споживачів, які не відповідають критеріям «малий непобутовий споживач», заяву-приєднання до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії буде надіслано рекомендованим листом через відділення поштового зв’язку в першій декаді грудня 2018 року. Її треба буде підписати та повернути в АТ «Прикарпаттяобленерго». Також таким споживачам потрібно буде обрати постачальника за вільними цінами та укласти з ним договір на постачання електричної енергії. Для укладення договору про постачання електричної енергії з новим електропостачальником, обленерго надсилатиме споживачам паспорт(и) точок розподілу разом із заявою-приєднання рекомендованим листом через відділення поштового зв’язку.
▶️В усьому іншому, поділ компанії ніяк не торкнеться клієнтів: старі реквізити автоматично заміняться на нові в усіх способах оплати рахунків та на самих рахунках, Центри обслуговування клієнтів і далі прийматимуть відвідувачів за звичними адресами, «Персональний кабінет» та міні-чат працюватимуть у звичному режимі, збережеться можливість оплачувати рахунки в банках, у відділеннях «Укрпошти», в терміналах та через інтернет-банкінг.

Детальніше про діяльність АТ Прикарпаттяобленерго можна на сайті oe.if.ua та на офіційній сторінці компанії у Facebook https://www.facebook.com/oe.if.ua/.
Більше інформації про ТОВ Прикарпатенерготрейд - на офіційному сайті компанії pret.com.ua та на сторінці у мережі Facebook - https://www.facebook.com/pret.com.ua

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини