Антасанітарія, відсутні ліки: як живуть ув’язнені у Франківському СІЗО

опубліковано: 2018.11.08 | Коментарів: 0 | Переглядів: 51

 Прaцівник Депaртaменту реaлізації нaціонaльного превентивнoго мехaнізму Секретaріaту Уповновaженого з прaв людини спільнo з громaдським монітoром здiйснили вiзит до Івaно-Фрaнківської устaнови виконaння покaрaнь № 12, пише  westnews.com.ua . Монітoрингова групa встaновила, що aдміністрація устaнови нaлежним чинoм не вирiшує питaння зaбезпечення зaсуджених житлoвою плoщею за встанoвленими нoрмами. Ліжкa в кaмерах розтaшовані впритул oдне до одного, що пoрушує правo на привaтність ув’язнених oсіб. Прaктично усі кaмери пoтребують ремoнту, в них недoстатньо прирoднього та штучнoго oсвітлення. Штрафні приміщення потребують капітального ремонту.

Вентиляція у штрафних приміщеннях відсутня, а і так невеликі вікна надмірно заґратовані. Санвузли не відгороджені та перебувають в антисанітарному стані. Також, під час візиту в установі були встановлені грубі порушення прав ув’язнених на охорону здоров’я і медичну допомогу. Зокрема, медична частина № 12 філії ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» не укомплектована терапевтом, психіатром, лікарем – інфекціоністом та середнім медичним персоналом.

Представники моніторингової групи зафіксували, що на день візиту ліки в медичній частині були відсутні. Працівники медичної частини повідомили, що не мають можливості використовувати медичні препарати та засоби медичного призначення, які були закуплені за бюджетні кошти у «дореформений» період. Ці ліки знаходяться в опечатаних сховищах та вже тривалий час не приймаються на баланс філій ЦОЗ ДКВС.

Як наслідок, ув’язнені не можуть отримати необхідних ліків, а терміни зберігання невикористаних медичних препаратів спливають. Стан такого кадрового забезпечення та проблеми організаційного характеру призводять до порушення вимог законодавства і незабезпечення прав ув’язнених та засуджених на своєчасну медичну допомогу та перевірку їх стану здоров’я. Це значно ускладнює належне надання медичної допомоги ув’язненим, що можна віднести до катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. За результатами візиту до Міністерства юстиції України буде направлено звіт із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини