ЦВК повідомила про початок виборчого процесу в ОТГ Івано-Франківщини

опубліковано: 2018.11.03 | Коментарів: 0 | Переглядів: 82

В Україні у суботу, третього листопада, розпочинається виборчий процес перших місцевих виборів у 123 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ).

Вибори депутатів, які призначені на 23 грудня 2018 року, відбудуться у 15 міських, 21 селищних, 87 сільських ОТГ в 21 області України. До складу цих громад увійшли 511 місцевих рад (міських – 15, селищних – 25, сільських – 471) пише “Галка” з посиланням на прес-службу Центральної виборчої комісії.

Загалом, за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 685 тисяч виборців. А загальна сума, що передбачена на підготовку і проведення виборів, становить 31 мільйон 51 тисячу 500 гривень.

19 жовтня Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів.

Відповідно до Календарного плану:

- До 10 листопада включно районні виборчі комісії повинні утворити сільські, селищні, міські виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад.

- До 14 листопада включно ТВК мають утворити територіальні, одномандатні виборчі округи для проведення перших місцевих виборів, кількість яких має становити 2 562 виборчих округи.

- До 12 листопада включно громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку, можуть звернутися до ЦВК з клопотаннями про дозвіл мати офіційних спостерігачів на перших місцевих виборах.

- 3-17 листопада включно партії мають подати до ЦВК копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у перших місцевих виборах разом з копією статуту партії (після початку виборчого процесу, але не пізніш як за тридцять пʼять днів до дня голосування).

- 19 листопада розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на відповідних перших місцевих виборах.

- До 28 листопада включно триватиме подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

- До 29 листопада включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або про відмову в реєстрації.

- До 5 грудня включно ТВК повинні затвердити текст виборчого бюлетеня з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та сільського, селищного, міського голови для голосування у відповідному виборчому окрузі.

- До 17 грудня включно ЦВК повинна прийняти рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій.

- До 17 грудня включно ТВК повинні забезпечити виготовлення поліграфічними підприємствами виборчих бюлетенів.

“Протягом трьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 29 квітня 2018 року в Україні було призначено 707 перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах. Відтак, після проведення виборів 23 грудня 2018 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 830″, – зазначають у ЦВК.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини