На Прикарпатті  урочисто розпочалися «Дні  українського кіно»

опубліковано: 2018.10.18 | Коментарів: 0 | Переглядів: 55

 

news-image
17 жовтня в Івано-Франківську  розпочався  мистецький проект  «Дні українського кіно»,  який триватиме  впродовж тижня  в театрі кіно «Люм’єр». 

З цієї нагоди відбулося  урочисте відкриття та прес-конференція за участю міністра культури України Євгена Нищука, заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, ініціаторів й організаторів проекту та представників творчої групи фільму «Позивний «Бандерас» (режисер Заза Буадзе).

Зазначалося, що «Тиждень українського патріотичного кіно»  започатковано на Прикарпатті у 2017 році. Метою  проекту є висвітлення з допомогою  фільмів історично-правдивих  подій,  пов’язаних з боротьбою за українську незалежність. Цьогоріч проект присвячується 100-річчю Української революції та всім захисникам України.

Євген Нищук подякував облдержадміністрації за ініціативу  у реалізації такого проекту та закцентував увагу на прогресі  щодо державної  підтримки вітчизняного кіновиробництва. За його словами, у 2018 році   виділено один мільярд  гривень  для  вітчизняного кіно.

Ігор Пасічняк зазначив, що цьогорічний захід проводиться з метою ознайомлення жителів області з кращими зразками українського професійного кіномистецтва. «Ми будемо підтримувати схожі проекти. Це наш внесок у популяризацію якісних українських фільмів", - наголосив посадовець.

За словами організаторів, в цьому році вирішено розширити формат заходу, залучаючи до кінопоказів різножанрові фільми українського виробника: патріотичні, історичні кінострічки, фентезі, музичну-комедію  тощо. У кінотеатрі «Люм’єр» фільми будуть безкоштовно продемонстровані для учнівської та студентської молоді  й соціально незахищених верств населення.

Упродовж тижня глядачі зможуть переглянути ряд кінофільмів: історичну драму «Таємний щоденник Симона Петлюри» (режисер Олесь Янчук), драму «Донбас» (режисер – Сергій Лозниця), музично-комедійний бойовик  «Шляхетні волоцюги» (режисер Олександр Березань), казку «Казка про гроші» (режисер Олеся Моргунець-Ісаєнко).

Розпочався фестиваль показом детективної драми «Позивний Бандерас»  режисера Зази Буадзе, створеної компанією «ТРИ-Я-ДА Продакшн» за підтримки Держкіно України.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини