l У Британії посмертно опублікували останню наукову статтю Стівена Гокінга

опубліковано: 2018.10.16 | Коментарів: 0 | Переглядів: 48

Колеги Стівена Гокінга опублікували його останню наукову статтю, над якою британський фізик працював перед смертю.

Гокінг встиг закінчити роботу, але саму статтю довелося дописувати вже його співавтору, професору Кембриджського університету Малькольму Перрі.

Вона присвячена так званому інформаційному парадоксу: вчений кілька десятиліть намагався зрозуміти, що відбувається з інформацією в чорних дірах, інформує BBC Україна, передає Галка.

Опублікована напередодні стаття Гокінга і Перрі називається Black Hole Entropy and Soft Hair (“Ентропія чорної діри і легкий пушок”) і продовжує серію робіт британського фізика, присвячених вивченню природи чорних дір.

Настільки дивна, на перший погляд, назва статті, є посиланням на фізичну “теорему про відсутність волосся” у чорної діри, де “волосся” є метафорою інформації про матерії, яку чорна діра поглинає і не випускає назад.

Згідно з розрахунками Гокінга, чорні діри повинні випромінювати елементарні частинки та з часом випаровуватися, однак це суперечить загальним принципам квантової механіки. Суперечність ця отримала назву “інформаційний парадокс”, і над його вирішенням вчений працював останні 40 років.

Остання робота не вирішує парадокс цілком, але вказує можливий шлях пояснення – за допомогою фотонів, що оточують горизонт подій “лисої” чорної діри.

Гокінг та Перрі назвали цю фотонну плівку “легкий пушок” – і по ньому можна судити про ентропії чорної діри, а це важливий крок на шляху побудови теорії квантової гравітації.

Як розповів Малькольм Перрі в інтерв’ю газеті Guardian, в березні він подзвонив Гокінгу з Гарварда, де працював над статтею, щоб розповісти про останні успіхи.

“Стівену було дуже важко спілкуватися, і мене перевели на гучний зв’язок, щоб я міг пояснити йому, як сильно ми просунулися в розрахунках. І коли я закінчив говорити, він просто широко посміхнувся. Я тільки сказав йому, що у нас є прогрес. Але він вже знав кінцевий результат”, – упевнений професор.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини