Депутати пообіцяли знайти гроші на реанімобіль для обласного хоспісу у Франківську

опубліковано: 2018.10.11 | Коментарів: 0 | Переглядів: 98

Про організацію надання паліативної та хоспісної допомоги в Івано-Франківській області доповіли на спільній депутатській комісії Івано-Франківської та Кіровоградської обласних рад з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Завдання спеціалізованої паліативної допомоги, повідомила головний лікар комунального закладу "Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги" Ірина Слугоцька, – усунути страждання людей в останні дні життя. Мета системи допомоги, яку розгортають для невиліковно хворих на Прикарпатті, – створити умови для найкращих днів життя в його останньому часі, пише КУРС. 

Потреба у паліативній та хоспісній допомозі в останні роки зростає. І, за прогнозами ВООЗ, упродовж наступних 20 років потреба в такій допомозі зросте втричі. 

За розрахунками МОЗ України, на Прикарпатті такої допомоги через 10 років потрнебуватмуть щонайменше 7864 людей, з них 2200 будуть діти. 

Зараз існуюча система допомоги забезпечує близько 1500 недужих, серед них більша частина – онкологічні та неврологічні хворі. 

"Заклад фінансується з обласного бюджету, але є недофінансування, – зауважила Ірина Слугоцька. – Стаціонар обласного центру паліативної допомоги – 30 ліжок. Для області з 1,3 млн населення це критично мало".  

Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги у своїй структурі має обласний стаціонар, дитяче відділення у Надвірній та виїзну бригаду медичної та консультативної допомоги. 

За словами Ірини Слугоцької, у Франківську, оскільки більшість хворих в стаціонарі – мешканці обласного центру, доцільно створити заклад сестринського догляду – він би спеціалізувався на тривалій допомозі хворим і взяв на себе передовсім неврологічних. 

Ще 120 ліжок стаціонару для невиліковних пацієнтів по області забезпечують відділення у Косівському та Галицькому районах та в місті Коломия, обласна психоневрологічна лікарня, Центр СНІДу, туберкульозний диспансер.  

На цей момент, зазначила керівник мережі, необхідний реанімобіль для перевезення лежачих хворих та легкого їх переміщення. Наразі з потрібного мільйона гривень на придбання реанімобіля є лише 400 тисяч.

Депутатська комісія дала протокольне доручення Департаменту охорони здоров'я ОДА вишукати фінансову можливість придбати автомобіль для обласного хоспісу. 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини