У Франківську презентують збірку про проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі

опубліковано: 2018.09.26 | Коментарів: 0 | Переглядів: 70

Для тих, кому війна на сході України і досі не байдужа. 28 вересня о 12 год. в Івано-Франківську на Промприладі (вул. Сахарова, 23, 3-й поверх (по залізних сходах вверх) відбудеться презентація результату масштабної роботи Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». Йдеться про аналітично-публіцистичний звіт «Жити всупереч».

Команда документаторів із громадських організацій, що входять до складу Коаліції, впродовж тривалих місяців збирала інформацію про порушення прав людини, вчинені під час конфлікту. Зафіксовані випадки описують цілу низку трагедій. Одних людей незаконно утримували у непридатних для цього місцях. Інші, крім цього, страждали від нелюдського поводження, насильства і тортур.

Усі герої цих реальних історій стали пораненими, бранцями чи безхатченками несподівано, під час буденних справ. Задокументовані випадки репрезентують найбільшу та найвразливішу групу постраждалих, яка утворилася внаслідок війни, - цивільних.

Автори кожного з досліджень, представлених у збірці, розповідають історії, що сховані за статистикою. Не тому, що статистика зайва як така. А тому, що вона не показує, як насильство перевертає життя людей з ніг на голову.

У збірці описано обстріли Маріуполя, прифронтового Бахмута, селища Трьохізбенка на Луганщині, наслідками яких стали десятки загиблих, показано долі, що їх зруйнували обстріли. Окремо дослідники охопили особливості функціонування однієї з найбільших мереж незаконних місць несвободи групи швидкого реагування «Бетмен». Через руки представників цього організованого збройного формування пройшли сотні ні в чому не винних чоловіків і жінок.

Очільниця ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенія Бардяк презентуватиме свій огляд надання медичної допомоги на звільнених і тимчасово окупованих територіях. Активістка досліджувала, як мають надавати медичну допомогу відповідно до міжнародного права та національного законодавства. Також вона опрацювала інтерв’ю з респондентами, які особисто знають про наявні проблеми в доступі до належного лікування. Проаналізувала те, як це насправді відбувається на звільнених і окупованих територіях, а також у сірій зоні.

Серед запрошених спікерів будуть івано-франківські медики, які пережили пекло війни і готові розповісти про свій досвід: Михайло Глагович, Назарій Слюсаренко і Ярослав Семкович.

Презентації звіту вже відбулися на сході країни та в Києві.

Деталі події за посиланням у Фейсбуці 

 

Презентація відбувається у співпраці з ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” у рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується Коаліцією “Справедливість заради миру на Донбасі” та громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) і Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини