Вихованці гуртка “Етнічне краєзнавство” побували у Зарваниці

опубліковано: 2018.09.26 | Коментарів: 0 | Переглядів: 181

Коли серпень статечно добігає кінця, а вересень відкриває новий навчальний рік, традиційно розпочинає роботу гурток «Етнографічне краєзнавство»  Калуської філії Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді  (керівник – Ірина Бохінська.

 Свою першу екскурсію гуртківці, запросивши о. Олександра, священика  с. Станькова, та керівника дитячого церковного хору Бойко Л.В.,  здійснили до Зарваниці – «Українського Єрусалиму».

 Зарваниця — батьківщина багатьох видатних поетів, художників, музикантів, церковних діячів.    Невелике подільське село в 20 км від Теребовлі, 22-ох – від Бучача та 18-ти – від Підгайців, з трьох боків захищене горбами, що покриті густим лісом. Його підковою огинає річка Стрипа, яка впадає у Дністер. У Зарваниці мешкає 310 жителів. Тут є філіал духовної семінарії, будинки для гостей, магазини, клуб, бібліотека.

     За легендою, сюди, у тихий закут Поділля, в 1240 р. прибився після зруйнування Києва монголами монах, знайшовши пристанище в лісистій місцині під горою на березі Стрипи. Втомлений скитальством, він заснув – і у сні йому з’явився образ Діви Марії з Ісусом на руках. Монах це місце, де зарвав його сон, назвав Зарваницею. Невдовзі спорудив капличку, в якій вмістив ікону Богоматері. Люди, дізнавшись про чудо, почали оселятися тут.

        Учні-паломники пройшли Хресну дорогу, відмовили Вервицю до Матері Божої, складали вдячні молитви перед чудотворною іконою Богоматері, молитви за мир в Україні, за здоров’я рідних, ближніх, та просили благословення на новий навчальний рік.

     Після молитов усі розійшлися по території,  відвідуючи джерело Св.Анни, Дім Богородиці, Церкву Пресвятої Євхаристії , дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці, дзвіницю, Короновану фігуру Матері Божої з Ісусиком, монастир….

 З відчуттям святої благодаті щасливо повернулися в свої домівки.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини