До 19 жовтня заборонено ловити раків: нерест

опубліковано: 2018.09.25 | Коментарів: 0 | Переглядів: 139
 
Івано-Франківський Рибпатруль нагадує рибалкам про встановлену заборону вилову прісноводних (річкових) раків під час нересту – цього року в період з 17 вересня по 19 жовтня.

Коротка інформація про цих водних тварин:
Річкові раки з’явились в природі приблизно 130 млн. років тому і практично незмінними розселились майже в усіх прісних водоймах.
Водоймища, в яких можуть мешкати ці безхребетні повинні мати глибину 3-5 метрів, берегова лінія повинна бути добре розвиненою та звивистою. Вміст кисню у воді, де живуть та розмножуються річкові раки повинний бути в межах 5,4-9,1 мг/л. Оптимальна температура води в період росту і розмноження раків повинна становити 17-18 `С, для дорослих раків температурний діапазон ширший – від 4 до 28 `С.
Раки – роздільностатеві тварини. Рак стає статевозрілим на третьому році життя, коли досягає довжини не менше 7-8 см.
Спарювання раків зазвичай відбувається восени (при температурі води близько 8-10 `С) і триває 2-3 тижні. Річкові раки, особливо самці, виявляють у цей період підвищену агресивність і рухову активність.
Через 3-4 тижні після спарювання самка відкладає ікру, що приклеюється до псевдоніжок на черевці. Там ікра залишається до вилуплення в травні-червні молодих рачків.


Зверніть увагу, що добування раків у заборонений час, або менше встановленого розміру карається штрафом від 34 грн. до 170 грн. А вилов раків забороненими знаряддями та способами, або з перевищенням добової норми карається штрафом від 340 грн. до 680 грн. Порушник ще додатково сплачує суму завданих збитків – 25,5 грн. за кожен екземпляр, незалежно від його розміру.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини