Звернення до працівників та роботодавців щодо легалазації виплати зарплати та зайнятості населення.

опубліковано: 2018.09.25 | Коментарів: 0 | Переглядів: 202

ДО УВАГИ ПРАЦІВНИКІВ ТА РОБОТОДАВЦІВ!

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (ст. 43 Конституції України). Разом з тим, відповідно до вимог чинного трудового законодавства при оформленні працівника на роботу в обов’язковому порядку укладається трудовий договір.

За частиною 3 статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування й реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 265 КЗпП України за порушення законодавства про працю юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді накладення фінансових санкцій. Зокрема:

-   за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – накладається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (станом на 01.09.18р. штраф складає 111690 грн.);

-   недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 37230 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

-   порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – розмір штрафу складатиме 11169 грн.

Відстоювати права та інтереси громадянам, які звертаються із заявами та скаргами щодо порушення стосовно них трудового законодавства, в свою чергу допомагає Управління Держпраці в Івано-Франківській області, що знаходиться за адресою: вул. Незалежності, 67, м. Івано-Франківськ, 76018.

Потрібно чітко розуміти всі ризики та наслідки використання найманої праці без належного оформлення. Для працівника – це втрата всіх гарантій у сфері праці – права на гідні умови праці, захист від незаконного звільнення, права на визначену тривалість робочого часу і часу відпочинку, соціальне страхування у разі втрати працездатності, і, як наслідок, права на пенсійне забезпечення. Для роботодавця ризики полягають у фінансових втратах.

Проте, виявляються неодинокі факти неоформлених трудових відносин, коли трудові договори не укладаються, а панують усні домовленості між роботодавцями і працівниками щодо умов праці і її оплати.

Погоджуючись працювати не оформленими, працівники до кінця не усвідомлюють, що вони залишаються соціально незахищеними.

Не оформлений працівник немає ніякої гарантії щодо терміну перебування на роботі. Роботодавець в будь який момент може безпідставно попросити працівника піти з роботи і як буває в багатьох випадках, при цьому не розрахуватись.

Отже той, хто шукає  роботу повинен думати про себе, про своє майбутнє і ні в якому разі не погоджуватись працювати без оформлення належним чином трудових відносин!

 

За  матеріалами  Держпраці

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини