У Європарламенті підтримали боротьбу україни за захист держави і свого народу

опубліковано: 2018.09.21 | Коментарів: 0 | Переглядів: 130

 
16-20 вересня Київ та східні регіони України відвідала делегація Підкомітету Європейського Парламенту з питань безпеки та оборони на чолі з його головою Анною Фотигою (представницею групи Європейських консерваторів та реформістів; Польща).

Під час зустрічей з представниками місцевої та центральної влади, міжнародних організацій, а також з військовослужбовцями та лідерами кримськотатарської громади, члени Підкомітету ознайомилися з безпековою ситуацією в зоні конфлікту на Сході Україні. Вони оцінили перспективи його врегулювання, зокрема, що стосується різних аспектів впровадження Мінських угод.

Фотига наголосила на такому: «Ми вкотре рішуче засуджуємо російську агресію. Також ми висловлюємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та єдності України і політиці невизнання незаконної анексії Кримського півострова. Я хотіла би підкреслити: мирне врегулювання конфлікту на Сході Україні вимагає повного виконання Мінських угод, а відтак – шани суверенітету та територіальної цілісності держави. Ми уважно слідкуватимемо за розвитком безпекової ситуації в Азовському морі, де Росія почала перешкоджати проходу суден та здійсненню торгівлі, збільшивши кількість перевірок комерційних суден, зокрема й кораблів країн-членів ЄС».

Своєю чергою, члени делегації сказали таке: «Ми відвідали регіон з метою ознайомлення з безпековою ситуацією на Сході України та на знак нашої солідарності й постійної уваги та турботи про тих, хто постраждав під час конфлікту. З плином чотирьох років після початку бойових дій на Донбасі та незаконної анексії Криму російська агресія все ще триває; щодня з’являються нові втрати. Наразі жертвами конфлікту стали понад 10 000 людей, ще 24 600 отримали поранення. Понад 1,5 мільйони людей стали внутрішньо переміщеними особами, ще 1 мільйон перетворився у біженців. Протягом останніх місяців тяжка гуманітарна ситуація загострилася. Як наслідок, сьогодні близько 3,4 мільйонів людей з обох сторін лінії розмежування все ще потребують гуманітарної допомоги. Ми високо цінуємо наполегливі зусилля ЄС та інших міжнародних і неурядових організацій, спрямовані на поліпшення ситуації».

Під час візиту до України делегація зустрілася з лідерами країни, зокрема з ключовими членами уряду, а також депутатами Верховної Ради, представниками міжнародних організацій (Консультативної місії ЄС, спостерігачами ОБСЄ, УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, МОМ тощо) та громадянського суспільства. Окрім того, члени Підкомітету здійснили візити до населених пунктів, що знаходяться на лінії розмежування (Маріуполь, Краматорськ, Майорськ, Талаківка, Авдіївка), з метою ознайомлення зі складною гуманітарною та екологічною ситуацією.

Зустрічі з лідерами держави пройшли спільно з депутатами Європарламенту, які входять до складу делегації Європарламенту до парламентського комітету асоціації між ЄС та Україною, що брала участь у 8-му засіданні комітету поточного тижня в Києві.

До делегації, очолюваної Анною Фотигою (головою Підкомітету), також увійшли такі депутати: Міхаель Ґалер (представник групи Європейської народної партії; Німеччина), Яромир Штетина (представник групи Європейської народної партії; Чехія) та Арне Літц (представник групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів; Німеччина).

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини