У Брошнів-Осаді розпочинається будівництво сучасних очисних споруд

опубліковано: 2018.08.31 | Коментарів: 0 | Переглядів: 88

29 серпня відбулася офіційна презентація початку будівельних робіт на очисних спорудах на вулиці Залізничній, 57 в селищі Брошнів-Осада.

Брошнів-Осадська ОТГ отримала у спадок практично непрацюючі очисні споруди. А оскільки на території об’єднаної громади розташовано 80 % промисловості Рожнятівщини, пише прес-служба Брошнів-Осадської ОТГ.

Через процедуру тендерних публічних закупівель в системі «Prozorro» визначено переможця, який буде здійснювати будівельні роботи. Кошторисна вартість цього об’єкта – 65 мільйонів гривень.

Представник фірми «Ем. Ай. Інжиніринг Україна» Уляна Джус зазначила, що у першому етапі проекту реконструкції очисних передбачається будівництво відділення комплексу механічної передочистки із встановленням нового технологічного обладнання на суму 21 млн. 500 грн.

«Це значно зменшить навантаження на очисні споруди, і зменшить концентрацію забруднюючих речовин, що істотно вплине на якість очищених стічних вод. А другий етап уже передбачає будівництво комплексу біологічної очистки» – пояснила спеціаліст.

Проаналізувавши таблиці викидів найбільших підприємств селища, висновок був категоричний: із цим потрібно якнайшвидше щось робити. Каналізаційні мережі, побудовані кілька десятиліть тому, уже не справляються із тим обсягом хімічних і техніних відходів сучасного виробництва.

«Це практично не є реконструкція, а будівництво нових очисних споруд, – відзначивАнатолій Дирів. – Вартість самого проекту більше 60 млн. грн. Це дуже велика сума. Якщо відверто говорити – це є така невидима частина роботи. Коли заасфальтувати кілька кілометрів дороги – люди це бачать, сприймають на ура. Але відповідальні політики, відповідальні державні діячі, керівники думають ще й про наступні покоління. Це серйозне досягнення для Брошнів-Осадської ОТГ. Проект затверджений, пройшов експертизу, підрядники вже на місці. Зараз є майже 22 млн. грн., а це 30% від запланованої вартості проекту, тому є великі сподівання, що ми цей проект доведемо до логічного завершення. Це питання двох років, можливо трьох років».

Голова Брошнів-Осадської ОТГиНазарій Іванів з приємністю відзначив, що надважливе питання екологічної безпеки уже на стадії вирішення:

«На реконструкцію очисних за сприяння Анатолія Диріва з Міністерства екології було виділено 10 млн. грн., а також наша ОТГ ще виграла проект Міністерства регіонального будівництва України «Питна вода», за яким отримала ще 10 млн. грн. і 1,5 млн. грн співфінансування виділили з бюджету ОТГ. За сприяння голови ОДА Олега Гончарука було виготовлено ПКД. Ми турбуємося питаннями екології, тому це для нас надзвичайно важливий проект. Брудні стоки потрапляють у річку Сівку, яка впадає у Дністер, а це може призвести до екологічного лиха».

Також очільник ОТГ зауважив, що спершу мають запрацювати очисні, а вже тоді розпочнеться каналізування масивів селища і населених пунктів об’єднаної гомади, щоб нечистоти не потрапляли у водойми. Над проектуванням каналізаційних мереж уже працюють фахівці. 

Представники фірми, яка будуватиме очисні у Брошнів-Осаді, оглянули старі конструкції, замулені відстойники, оцінили їхній технічний стан і уже спроектували перелік першочергових заходів. Масштаб роботи чималий, тож потрібно поспішати, щоб усе вдалося реалізувати.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини