Сімейні фермерські господарства включені в четверту групу єдиного податку

опубліковано: 2018.08.16 | Коментарів: 0 | Переглядів: 139

 

 
Жителі села тепер можуть легалізувати свою діяльність у формі фізичних осіб - підприємців, які організували фермерське господарство (в тому числі сімейне), а також стати платниками єдиного податку четвертої групи, повідомляє ЮРЛІГА.

Відповідний  Закон № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» набув чинності 15 серпня.

Сімейне фермерське господарство організовується фізособою самостійно або спільно з членами її сім'ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства. Такий договір підлягає нотаріальному посвідченню за місцем знаходження майна і земельних ділянок фермерського господарства.

Для того, щоб бути платником єдиного податку четвертої групи фермери-підприємці повинні здійснювати діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону «Про фермерське господарство», та відповідати сукупності таких критеріїв:

- займатися виключно вирощуванням, відгодівлею сільгосппродукції, збором, виловом, переробленням такої продукції і її продажем;

- здійснювати госпдіяльність (крім постачань) за місцем податкової адреси;

- не використовувати працю найманих осіб;

- членами фермерського господарства такої фізичної особи можуть бути тільки члени її сім'ї;

- площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох та не більше 20 га.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку фермерів-підприємців, які протягом 10 календарних днів подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Фермери, які в податковому (звітному) періоді не забезпечили сукупність встановлених критеріїв, зобов'язані сплатити в поточному році податок в розмірі, який розраховується виходячи з 25% річної суми податку за кожен квартал, протягом якого платник перебував в четвертій групі. І з наступного податкового (звітного) кварталу перейти на єдиний податок третьої групи або відмовитися від спрощеної системи оподаткування.

Також фермери можуть з четвертої групи самостійно перейти в іншу групу або відмовитися від спрощеної системи, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, але за умови сплати податку за поточний рік (25% річної суми податку за кожен квартал, протягом якого платник перебував на четвертій групі). При цьому повернутися до четвертої групи можна буде не раніше ніж через два календарні роки.

Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою, але може бути анульована, якщо платником єдиного податку четвертої групи не подана податкова декларація.

Також Законом передбачено введення пільг зі сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, в т.ч. його голови (доплата ЄСВ коштом Держбюджету протягом 10 років).

ПДФО з орендної плати за земельні ділянки (паї) буде стягуватися до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Крім того, податок за лісові землі тепер складається з земельного податку та рентної плати.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини