Чи можна іноземцю працевлаштуватися в Україні на підставі посвідки на постійне проживання?

опубліковано: 2018.08.16 | Коментарів: 0 | Переглядів: 36
Відповідно до ст. 26 Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також мають такі самі обов’язки, як і громадяни України, – за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Іноземцям та особам без громадянства може бути надано притулок у порядку, встановленому законом.

Ця гарантія також стосується і права на трудову діяльність іноземців та осіб без громадянства.

Кодексом законів про працю України передбачено, зокрема, що трудові відносини іноземних громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях України, регулюються законодавством держави, в якій здійснене працевлаштування (наймання) працівника, та міжнародними договорами України.

Законом України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, мають право працювати на підприємствах, в установах і організаціях або займатися іншою трудовою діяльністю на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.

Слід зазначити, що документом, що підтверджує право іноземця чи особи без громадянства на постійне проживання в Україні, є посвідка на постійне проживання.

Отже, як вбачається, на іноземних громадян поширюються всі права і обов’язки, передбачені законодавством про працю України, якщо міжнародними договорами не передбачено інше.

 

За матеріалами ГУ Держпраці у Рівненській області

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини