Банки зобов’язані приймати дрібні монети для обміну на банкноти

опубліковано: 2018.07.31 | Коментарів: 0 | Переглядів: 103
НБУ нагадав банкам про обов'язок забезпечити приймання монет дрібних номіналів, повідомляє ЮРЛІГА.

У зв'язку з численними скаргами громадян щодо безпідставної відмови банками в обміні монет національної валюти на банкноти, а також в прийманні монет для сплати платежів і для переводу, регулятор нагадав про необхідність забезпечення банками безумовного дотримання вимог законодавства України (лист НБУ від 26 липня 2018 року № 50-0007/40750).

Банки зобов'язані забезпечити приймання без будь-яких обмежень від клієнтів монет дрібних номіналів для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для переказів, а також для обміну на монети та банкноти інших номіналів й видавати клієнтам монети дрібних номіналів при наявності їх в залишку операційної каси.

Згідно з Інструкцією про ведення касових операцій банками в Україні:

- банки (філії, відділення) зобов'язані здійснювати на вимогу клієнта обмін монет на банкноти, монет одних номіналів на банкноти (монети) інших номіналів. Такий обмін банки здійснюють безпосередньо під час приймання готівки без відображення в бухгалтерському обліку;

- банки при здійсненні касових операцій повинні забезпечувати обов'язкове приймання монет на вимогу клієнта і своєчасне повне оприбуткування готівки національної валюти, що надійшла в касу банку та її зарахування на зазначені клієнтами рахунки.

У той же час банк зобов'язаний за зверненням клієнта врегулювати відповідно до законодавства України спірні питання, що виникають або пов'язані з касовими операціями.

Національний банк зобов'язує привести внутрішні положення (інструкції) банків по здійсненню касових операцій у відповідність до вимог Інструкції.

Питання виконання банками вищезазначених вимог по організації роботи з розмінною монетою, в тому числі й за скаргами, які надходять в НБУ, буде враховуватися при проведенні планових перевірок банків.

Нагадаємо, з 1 липня НБУ припинив карбування і випуск монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини