Кабмін ухвалив низку рішень на користь бізнесу

опубліковано: 2018.07.19 | Коментарів: 0 | Переглядів: 57
18 липня Кабінет Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку ухвалив низку рішень на користь бізнесу. Рішення були розроблені за підтримки Офісу ефективного регулювання та Команди підтримки реформ при Мінекономрозвитку.

1.  Спрощено доступ до інфраструктури для операторів телекомунікацій

Уряд ухвалив рішення про спрощення доступу до інфраструктури для операторів телекомунікацій, оскільки наявні умови надання доступу до елементів інфраструктури є дискримінаційні та непрозорі, а також стримують розвиток ринку телекомунікацій в Україні.

Відповідне рішення спрощує процедури розміщення технічних засобів телекомунікацій на об’єктах електроенергетики, доступ до інфраструктури об’єкта транспорту, а також затверджує правила надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва.

2.  Створено умови для зменшення кількості відмов у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру через удосконалення механізму надання адміністративних послуг у цій сфері.

Відповідне рішення передбачає:  

  • деталізацію підстав для відмови у внесенні відомостей до кадастру,
  • впровадження попередньої перевірки необхідних для цього електронних документів,
  • онлайн моніторинг стану опрацювання всіх видів заяв до Державного земельного кадастру.

Як результат, очікується зменшення кількості відмов на 100 тисяч, до 2% від загальної кількості у рік, а також економія коштів на суму 56,6 млн грн суб’єктами господарської діяльності у рік.

3. Іноземним юридичним особам надано право самостійно вносити відмітки до трудових книжок своїх працівників

Уряд скасував дискримінаційну норму щодо заборони на внесення записів і зберігання трудових книжок своїх працівників іноземними юридичними особами на території України. Відповідна норма прямо суперечить Господарському кодексу України, згідно з яким іноземні юридичні особи на території України прирівнюються у своїх правах і юридичному статусі із українськими.

Скасування такого обов’язку дасть змогу іноземним юридичним особам самостійно вносити відмітки до трудових книжок своїх працівників, що гармонізує Інструкцію про порядок ведення трудових книжок працівників із Господарським кодексом України, а сприятиме безперешкодному виконанню представництвами іноземних юридичних осіб своїх обов’язків відповідно до Кодексу законів про працю.

Важливо, що це зменшить надмірний і нічим не виправданий регуляторний тиск на бізнес, пов’язаний із необхідністю витрачати час і кошти на внесення відміток до трудових книжок Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв.     

4. Внесено зміни в правила працевлаштування іноземців

Уряд спростив процедуру працевлаштування іноземців. Наразі для отримання посвідки співробітники Державної міграційної служби (ДМС) вимагають від іноземців після отримання дозволу виїхати та повернутися до України. При цьому такий виїзд/в’їзд може бути здійснено через територію будь-якої країни та не передбачає отримання жодних додаткових документів.

Відповідне рішення передбачає скасування можливості відмови у оформленні посвідки на проживання на підставі того, що дата в’їзду в Україну передує даті отримання дозволу на працевлаштування. Очікуваний результат таких змін - відкритість України для висококваліфікованих іноземних фахівців, а також зменшення навантаження на ДМС.

5. Також Уряд скасував низку вже неактуальних актів різних органів центральної виконавчої влади, що не відповідають чинному законодавству.

У свою чергу це дасть змогу:

  • зменшити регуляторний тиск на бізнес та зменшити можливості для зловживань з боку представників органів державного влади,
  • поліпшити інвестиційний клімат та покращення умов ведення бізнесу в Україні,
  • привести регуляторне поле у відповідність до вимог законів України.

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини