Як намагаються вирішити конфлікт у Завою: сьогодні відбувся круглий стіл за участю громади, директора підприємства та влади.

опубліковано: 2018.07.18 | Коментарів: 0 | Переглядів: 156

Як повідомляли «Вісті Калущини», вчора жителі Завою перекрили рух транспорту на дорозі «Івано-Франківськ – Стрий – Мамалига». Учасники акції вимагали вирішити питання щодо використання дороги до лісу у своєму населеному пункті.

Сьогодні влада району запросила мешканців Завою, які перекривали дорогу, та директора ЗАТ «Калушліспромгосп» Михайла Чепіля за круглий стіл.

Заступник голови РДА Сергій Дудинець поінформував, що влада пропонує кілька варіантів вирішення проблеми: можна укласти договір сервітуту (можливість використання чужої земельної ділянки або її частини) усно або через суд; підприємство пропускатиме через спірну територію транспорт, який законно перевозить деревину; «Калушліспромгосп» відремонтує об’їзну дорогу, щоб завійчани могли їздити до лісу по ній.

Громада Завою, яку представляли активісти, Завійський сільський голова Василь Романів та адвокат Михайло Іванців категорично відмовилися як укладати договір з «Калушліспромгосп», так і погоджуватися на ремонт об’їзної дороги.

— Про те, що підприємство обладнає об’їзну дорогу за рахунок земель сільської ради, було вказано ще в угоді купівлі-продажу 2002 року! — обурюється завійчанин п. Микола. — Але досі нічого не зроблено. То хіба можна їм вірити? По тій дорозі ледве КАМАЗ може проїхати, ніхто її до ладу доводити не буде.

Адвокат Михайло Іванців зазначив, що «громада зверталася до суду, щоб скасувати договір купівлі-продажу земельної ділянки, адже тодішній сільський голова Кукурудз перевищив свої повноваження (навіть було відкрито кримінальне провадження), коли продав землю поза межами населеного пункту. Але саме через те, що ці землі не належать завійській громаді, суд відхилив позов: звертатися до суду може тільки той, чиї права було порушено. Тож Михайло Іванців запропонував звернутися до суду Калуській райдержадміністрації.

— Нам буде така сама відповідь, — зауважив Сергій Дудинець.

— Це землі — лісовий фонд України, — додала в. о. начальника управління Держгеокадастру Валентина Хмарник. — А ним розпоряджається Кабінет Міністрів України. До 2013 року відчужувати площу до одного гектара могла обласна державна адміністрація. Тож ці землі ніколи не були у розпорядженні Калуської РДА.

— Тож виходить так, що порушення є, а виправити його не можна? — дивується п. Олесь, представник громади. — Люди цього так не залишать, ми добиватимемося правди і надалі.

До речі, хоча у згаданій угоді й сказано, що громада має право розірвати її, якщо покупець не виконує свої зобов’язання (не зробив ремонт об’їзної дороги), насправді це можливо. Як зауважив керівник Калуської місцевої прокуратури Микола Мартин, це через те, що в угоді не прописано терміни

— Потрібно знайти компроміс, — наголосив голова Калуської райради Михайло Срібняк. — Не можна, щоб громада не мала змоги потрапити до лісу тільки як подолавши кільканадцять зайвих кілометрів.

Директор директора ЗАТ «Калушліспромгосп» Михайло Чепіль зазначив, що підприємство готове робити об’їзну дорогу, для цього потрібно від сільської ради офіційного листа. Проте громада не погоджується з цим. Люди згідні на облаштування дороги поряд з підприємством — «Калушліспромгосп» повинен віддати для цього кілька сотих землі.

Голова РДА Михайло Срібняк та заступник голови РДА Сергій Дудинець запропонували дати Михайлу Чепілю кілька днів на вивчення цього питання. Тож наступний круглий стіл» має зібратися наступної середи.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини