У районі з підприємцями говорили про права споживачів

опубліковано: 2018.07.10 | Коментарів: 0 | Переглядів: 75

10 липня у залі засідань Калуської райдержадміністрації відбувся круглий стіл фахівців управління Держпродспоживслужби із суб’єктами господарювання, на якому обговорено питання необхідності додержання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів.

 

У заході взяли участь начальник управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в області Олександр Грибик, начальник управління Держпродспоживслужби в Калуському районі Григорій Химич, фахівці та суб’єкти підприємницької діяльності.

Під час круглого столу Олександр Грибик акцентував увагу присутніх на необхідності додержання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів.

Посадовець передусім розповім, чим займається очолюване ним управління. Це державний орган, який забезпечує і регулює державну політику щодо відстоювання прав та інтересів споживачів. Споживач – це перш за все особа, яка купує певний товар для власних потреб, чи користується якоюсь послугою. Якщо людина купує товар і використовує його в господарських цілях, то вимоги законодавства про захист прав споживачів в даній ситуації не поширюються. А дане питання, тобто суперечку між двома господарюючими суб’єктами можуть вирішуватись у судовому порядку. Тобто держава виконує одне із конституційних прав громадянина на захист, а вже стосунки між двома юридичними сторонами вирішуються у суді.

Функцією управління є розгляд звернень громадян. Тобто питань, які пов’язані з порушенням прав споживачів чи відведені до сфери компетенції управління. Мова йде про все, що стосується непродовольчої групи товарів. Все, що стосується продовольчої групи товарів, підпорядковане іншому органу. В структурі держпродспоживслужби створений орган управління безпечності харчових продуктів, які безпосередньо займаються даною ділянкою роботи. У Калуському районі та Калуші створено консультаційні центри, куди люди можуть звертатися та отримати кваліфіковану консультацію. Якщо є підстава задовольняти вимоги споживачів, тобто ці вимоги не суперечать чинному законодавству, головною функцією консультаційного центру буде надання роз’яснень і отримання письмової заяви, що буде підставою отримати нам дозвіл і провести позапланову перевірку з метою відстоювання прав та інтересів споживачів.

За 5 місяців цього року розглянуто 156 звернень і скарг та надано 118 роз’яснень, а також проведено 170 перевірок, під час яких виявлено 100 випадків порушень. У минулому році розглянуто 436 заяв і скарг; із 315 проведених перевірок виявлено факти порушень у 215 випадках.

Як зазначає Олександр Грибик, найчастішими порушеннями є протермінована продукція, небезпечність товару та продукція без інформації. Останнє спостерігається у 30 % усіх порушень. Часто товар, в якому відсутня повна інформація про його експлуатацію, може зашкодити здоров’ю людини. Тож кожному необхідно знати про свої права, вимагати від продавців надати всю необхідну інформацію, щоб придбати якісний товар.

Інколи покупці, які придбали неякісний товар, за сприяння фахівців з управління Держпродспоживслужби можуть повернути кошти. Так, у минулому році підприємцям відшкодовано споживачам 1 млн 290 тис. грн; впродовж 5 міс. цього року – 25, 8 тис. грн.

Під час круглого столу підприємців ознайомили з новою формою контролю за продукцією на споживчому ринку, яка вже реалізована і визнана дієвою на ринках Євросоюзу та США.

На засіданні зазначалося, що є чимало прогалин у законодавстві у даній сфері. Тож під час обговорення нормативних актів надано пропозиції, які можуть лягти в основу написання нових законопроектів з метою захисту споживачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини