Україна не зможе брати участь у “Дитячому євробаченні”

опубліковано: 2018.07.09 | Коментарів: 0 | Переглядів: 92

 

 Україна не має наміру брати участь в
Україна не має наміру брати участь в "Дитячому Євробаченні" через недофінансування НГТУ. Фото: minsknews.by
Україна не має наміру брати участь в "Дитячому Євробаченні" через недофінансування Національної громадської телерадіокомпанії (НГТУ).

Про це йдеться в заяві НГТУ на офіційному сайті.

"Національна громадська телерадіокомпанія України як член Європейської мовної спілки щорічно забезпечує участь України в "Дитячому Євробаченні", проте в цьому році через критичне недофінансування Суспільного мовника представник від України не зможе взяти участь в міжнародному пісенному конкурсі", - сказано в ньому.

Участь в "Дитячому Євробаченні" передбачає значні витрати телерадіокомпанії на проведення відбіркового етапу, а також обов'язковий внесок у Європейську мовну спілку (організатор конкурсу) за участь в змаганні.

У цьому році НГТУ вперше не має фінансової змоги здійснити витрати на відбіркові тури, сплатити внесок і здійснити всі обов'язкові виплати.

Зазначається, що в розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НГТУ передбачено тільки 776 млн гривень, що не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року, оскільки це фінансування вдвічі менше від суми, гарантованої законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення України", де йдеться про те, що бюджет НГТУ має становити 0,2% видатків загального фонду державного бюджету за попередній рік, тобто 1,54 млрд гривень.

"Дитяче євробачення" - щорічний міжнародний конкурс для дітей віком до 15 років, в якому беруть участь по одному представнику від кожної з країн - членів Європейської мовної спілки.

У листопаді 2018 конкурс відбудеться в Мінську (Білорусь).

Україна бере участь в конкурсі з 2006 року, проте вперше за всю історію конкурсу змушена відмовитися від участі.

У 2017 році переможницею національного відбору на "Дитяче Євробачення" була фіналістка другого сезону "Голос. Діти" Анастасія Багінська з піснею "Не зупиняй".

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини