У Кропивнику виступив хор із Угорників, біля витоків якого стояв Денис Січинський

опубліковано: 2018.07.04 | Коментарів: 0 | Переглядів: 75

Конституція України — це Основний Закон України, який закріплює права, свободи і обов'язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрійКонституція була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 р. як завершення довгого і важкого конституційного шляху, що тривав з часу прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Традиційно до Дня Конституції України в усіх містах та селах нашої держави відбуваються урочисті заходи. Цьогоріч районний захід "Конституція України — твій основний закон" відбувся у Народному домі с. Кропивник (організатор— відділ культури Калуської РДА,  ведуча — Леся Боринець).  

Для кропив’ян та гостей села своє вокальне мистецтво дарували: народний аматорський хоровий колектив, фольклорний та вокальні колективи НД с. Кропивник ( керівник— Володимир  Луців,   народний аматорський вокальний колектив "Талісман" НД с. Студінка (кер. Я. Цимбалістий), солісти — Дарина Шевчук (НД С. Діброва), Наталя Грабарська (НД  с. Копанки).

Далі ведуча запросила на сцену гостей  – НА хоровий колектив «Прикарпаття»  із с.Угорники Івано-Франківської  міської ради (кер.Галина Мартиненко) зі своєю концертною програмою.

Народний аматорський хор "Прикарпаття" наступного року  відзначить 120 років з часу свого заснування.

Біля витоків не тільки цього, але і численних хорових колективів на Прикарпатті, зокрема, в Микитинцях, Вікторові, Радчі, Серафинцях, стояв славетний галицький композитор, дириґент «Станиславівського Бояна»  Денис Січинський,  якого ще називали українським Шубертом.

Багато років хором керував викладач Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ярема Павлик, нині його диригентом є знана на Калущині Галина Мартиненко— екс-викладачка коледжу культури та багаторічна керівниця народного аматорського вокального колективу «Намисто». Вона також керує і народним аматорським гуртом "Коралі", який теж виступав на кропивницькій сцені.

На завершення програми  керівнику хору "Прикарпаття" і вокального гурту "Коралі" Галині Мартиненко.від Калуської райдержадміністрації та відділу культури  за популяризацію українського хорового мистецтва, результативність, співпрацю та участь у святкових заходах, присвячених Дню Конституції України на теренах Калущини було вручено подяку та квіти. 

Галина Мартиненко подякувала мешканцям Кропивника за теплий прийом та  презентувала нарис з історії хору села Угорники під назвою «Майстерня музики і слова». Від імені громади Угорників з вітальним словом виступив депутат сільської ради Василь Атаманчук (до речі, наш земляк—народився і зростав у селі Томашівці). Він  запросив хоровий колектив НД с. Кропивник взяти участь у концертій програмі з нагоди Дня села Угорники. Сільський голова М.Барнич подякував  організаторам та всім колективам за концертну програму  та хороший настрій.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини