Микола Княжицький про Гуцульщину «Сьогодні ми відроджуємо історичну культурну столицю України»

опубліковано: 2018.06.27 | Коментарів: 0 | Переглядів: 102

Про це розповів один з організаторів проекту - народний депутат України та голова Комітету з питань культури і духовності – Микола Княжицький під час відкриття міжнародної конференції «Коло Вінценза : Майбутнє Карпат», що наразі триває у Верховивському районі Карпат. Захід відбувається у рамках першого міжнародного форуму Східної та Центральної Європи "VIA CARPATIA", що стартувала 23 червня і триватиме цілий тиждень.

«Ми знаходимося справді в унікальному місці. Наші поляки знають, що для польської культури означають Закопани. Це місце, де збиралася польська інтелігенція, російська інтелігенція збиралася на сучасній території України у тимчасово окупованому Криму, а саме у Коктебелі, у Будинку Волошина. Українська інтелігенція, українські митці  приїжджали сюди у Криворівню. Тому у радянські часи робилося усе аби про це забули і щоб єдиним промислом, який залишався на Гуцульщині була вирубка лісів. Ми повинні це змінити» - під час свого виступу заявив Микола Княжицький. Він розповів, що сьогодні ми маємо відродити українську культурну столицю. Це стосується не лише Криворівні, це стосується і Верховини і Верхнього Ясенова, і Бистриця, і кожного села, яке знаходиться у Верховинському районі, адже за його словами, усі ці місця були справжнім магнітом і творчим натхненням тих представників культури, які тут мали змогу надихатися і творити.

 

Голова Комітету з питань культури і духовності – Микола Княжицький розповів, що

Перший Президент України Михайло Грушевський також був серед людей, які фактично виросли посеред високих гір Криворівні, де сьогодні зберігся його музей. Але сам будинок українського діяча, на жаль, також був знищений радянською владою.Та найбільш визначним діячем карпатських полонин став поляк Станіслав Вінценз.

«Чого ці люди їхали сюди? Вони бачили тут прекрасну природу і, найголовніше, вони бачили тут прекрасних людей - щирих і неповторних гуцулів, для яких головними були не матеріально, а духовні цінності. І тому Станіслав Вінценз народився у цьому селі, виріс тут, а потім побудував будинок у сусідньому селі. І який завжди вважав, що головною працею йго життя є тритомник «На високій полонині», з якого ми переклали українською лише перший том. А це, між іншим, єдиний український епос» - розповів Микола Княжицький.

У ході виступу голова Комітету з питань культури і духовності презентував проект музею імені Станіслава Вінценза, який вже незабаром буде втілений у життя.  Обговорення тривало у рамках дискусії з приводу туризму в регіоні Карпат, а також обговорено інституційних та фінансових інструментів підтримки розвитку туризму найбільш високогірного регіону України.

 

Нагадаємо, захід відбувається  у рамках першого міжнародного форуму Східної та Центральної Європи "VIA CARPATIA". Учасники конференції говоритимуть, серед іншого, про конституційну демократію, економічні моделі розвитку сільського господарства в гірських районах, туризм як чинник розвитку економіки Карпатського регіону та інфраструктурні проекти.Протягом конференції відбудеться 11 панельних дискусій, круглі столи та майстер-класи, спікерами яких стануть понад 50 представників української та європейської спільноти політиків, інтелектуалів, дипломатів, громадських та культурних діячів. Зокрема, в конференції візьмуть участь міністри, парламентарі, очільники регіону та іноземні урядовці з Польщі, Румунії, Литви, тощо. Серед запрошених гостей спікер віце-прем'єр міністр Павло Розенко, голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, заступник Міністра регіонального розвитку Вячеслав Негода, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та інші. 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини