Новий керівник Мінфіну оцінила реалістичність підвищення «мінімалки»

опубліковано: 2018.06.19 | Коментарів: 0 | Переглядів: 78
За словами Маркарової, уряд зможе розглянути питання підвищення мінімальної зарплати при виконанні бюджету, повідомляє УНІАН.

Уряд зможе розглянути питання підвищення мінімальної заробітної плати в Україні в разі виконання бюджетних показників.

Про це заявила виконувачка обов’язків міністра фінансів Оксана Маркарова в ефірі одного з телеканалів.

За її словами, уряд налаштований, щоб усі реформи і перетворення, що проводяться позначалися на добробуті громадян. «Ми вже піднімали мінімальну заробітну плату і, зрозуміло, хотіли б мати можливість підняти її в майбутньому. Чи буде це реалістично - залежатиме від того, як буде розвиватися економічна ситуація», - сказала Маркарова.

При цьому вона зазначила, що на сьогодні можна говорити про стриманий оптимізм. «Бюджет виконується, і ми сподіваємося, що якщо у нас далі буде виконання, а ще краще - перевиконання по бюджету, ми зможемо підійти, як закладено в бюджеті, до питання підвищення, зокрема, й мінімальної заробітної плати», - додала Маркарова.

Раніше заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що за результатами першого кварталу 2018 року недоотримання доходів держбюджету становило 6 млрд грн, у зв'язку з чим немає можливості підвищувати «мінімалку», проте уряд розгляне таку можливість за результатами першого півріччя.

Разом з тим у Національному банку заявили, що необдумане підвищення мінімальної заробітної плати в Україні без одночасних заходів підвищення продуктивності праці матиме інфляційний тиск, що змусить НБУ дотримуватися більш жорсткої монетарної політики.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини