Чи зберігається середній заробіток у разі переведення на нижчеоплачувану роботу?

опубліковано: 2018.06.14 | Коментарів: 0 | Переглядів: 56

 Мене на підставі заяви переведено на іншу постійну нижчеоплачувану роботу. Чи зберігається середній заробіток і протягом якого терміну?

Відповідно до ст.114 КЗпП при переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

Доплати, передбачені цією статтею, провадяться протягом двох тижнів із дня переведення з таким розрахунком, аби разом із заробітком на новій роботі працівник одержував оплату праці у розмірі, рівному середньому заробітку на попередній роботі.

Так, частина перша ст.114 КЗпП передбачає обов’язок власника забезпечити працівнику збереження середнього заробітку протягом зазначеного періоду. Для забезпечення гарантованого рівня оплати праці не має значення підстава для переведення. Переведення може проводитися на прохання працівника, за висновком медичної установи, за ініціативою власника, зокрема у порядку працевлаштування, як це передбачено частиною другою ст.40 КЗпП .

Проте, слід зазначити, що не оплачується праця працівника відповідно до частини першої ст.114 КЗпП у разі істотних змін умов праці працівників при продовженні роботи за попереднім фахом і кваліфікацією (посадою). Випадки збереження середнього заробітку у зв’язку зі зниженням фактичного заробітку не обмежуються викладеним, а також можуть бути передбачені колективним трудовим договором, іншими локальними документами підприємства. Наталія Карп’юк, заступник начальника Управління Держпраці у Рівненській області.

  ГУ Держпраці у Рівненській області 

buhgalter.com.ua

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини