Що нового в системі пенсійного забезпечення українців в 2018 році?

опубліковано: 2018.06.08 | Коментарів: 0 | Переглядів: 242

   При розбудові в Україні другого рівня системи пенсійного забезпеченняння  пропонується взяти за основу комбіновану модель, яка має передбачати наступне:  

створення Накопичувального фонду (НФ) як окремої юрособи зі статусом прибуткової організації;

загальний операційний нагляд за діяльністю системи здійснюватиме Рада НФ,

при цьому ПФУ надаватиме НФ послуги персоніфікованого обліку учасників.

кошти НФ будуть передаватися в управління авторизованим для другого рівня компаніям з управління активами (КУА).Функція зберігання пенсійних активів буде покладена на авторизовані для другого рівня банки-зберігачі.

Адміністрування Накопичувального фонду буде здійснюватись ПФУ, до функцій якого буде віднесено ведення персоніфікованого обліку та обслуговування учасників системи.

Державне регулювання та нагляд у системі накопичувального пенсійного забезпечення здійснюється Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.

До роботи з активами системи накопичувального пенсійного забезпечення будуть допущені недержавні пенсійні фонди, які пройдуть процедуру авторизації.

Учасники системи обирають авторизовану компанію з управління активами НФ або авторизований недержавний пенсійний фонди, в яких вони бажають формувати свої обов'язкові пенсійні накопичення, при цьому такий вибір можна змінювати 1 раз на 6 місяців

. Для запровадження системи накопичувального пенсійного забезпечення на основі запропонованої Концепції є необхідним розробка та прийняття Верховною Радою України ряду законопроектів. Це досить довготривалий процес, тому навряд до кінця року слід очікувати на значні зрушення у цьому питанні. Рішення НКЦПФР від 01.06.2018 р № 364 www.interbuh.com.ua

buhgalter.com.ua

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини