Триває реалізація програми “Власний дім”

опубліковано: 2018.05.30 | Коментарів: 0 | Переглядів: 123

Програма «Власний дім» розроблена відповідно до Указу Президента України від 27.03.1998 року №222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» та діє з метою фінансової підтримки індивідуального забудовника шляхом надання їм довгострокових кредитів для спорудження індивідуальних житлових будинків та надвірних підсобних приміщень.

Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бутигромадяни України, які постійно проживають, будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують в сільській місцевості, соціальній сфері, а також на підприємствах переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих в межах району, а також особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Кредит індивідуальному забудовнику надається до 20 років з внесенням за користування ним плати у розмірі 3 (трьох) відсотків річних від суми отриманого (неповернутого) кредиту на час сплати. Молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка чи дружини не перевищує 35 років) кредит надається до 30 років. Багатодітним забудовникам (троє і більше дітей до 18 років) надається безвідсотковий кредит.

            В першу чергу позика надається для завершення раніше розпочатого будівництва житлового будинку.

            Надання кредиту здійснюється згідно кредитного договору, що укладається на підставі спільного протокольного рішення Фонду та відповідної комісії райдержадміністрації (міськвиконкому). Позичальниками подається до вищевказаних комісій заява, завізована головою райдержадміністрації (міськвиконкому) та відповідні документи, перелік яких додається (додаток).

Сума кредиту визначається Фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту у сумі 300 тис. гривень для спорудження нового житлового будинку, 150 тис. гривень для реконструкції житлового будинку або добудови незавершеного будівництвом житла, 200 тис. гривень для придбання житла та 50 тис. гривень для спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій.

Для забезпечення погашення кредиту позичальник повинен подати нотаріально посвідчений іпотечний договір нерухомого майна забудовника чи договір поруки.

Надання кредиту проводиться грошовими коштами поетапно, згідно з графіком будівництва, який є складовою частиною кредитного договору. Після завершення окремого етапу будівництва, кредитування наступного здійснюється після підписання двохстороннього акту за участю забудовника та представника Фонду.

            Протягом усього фінансування будівництва Фонд здійснює нагляд за виконанням етапів робіт та за цільовим використанням наданого кредиту.

Оплата відсотків за користування кредитом проводиться грошовими коштами щоквартально, починаючи з видачі першої частини кредиту.

Погашення кредиту розпочинається позичальником через два місяці після завершення терміну будівництва, який не повинен перевищувати двох років з моменту отримання першої частини кредиту.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 516 від 17.07.2015 року «Про затвердження змін, що відносяться до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі», військовослужбовцям, резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом або військовозобов’язаним (що підтверджується відповідними документами) з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби у особливий період, звільняється від сплати відсотків та нарахувань за прострочені платежі, пені та штрафи на час дії цього особливого періоду.

Позичальник має право на дострокове погашення кредиту та/або внесення плати за користування ним.

До повного погашення кредиту і відсотків за користування ним позичальник не має права продати або передати майнові права на житловий будинок, який будується, третій особі.

 

Додаток

Перелік документів, необхідних для оформлення кредиту:

1.      Заява на ім’я Голови фонду.

2.      Заява клопотання на ім’я Голови райдержадміністрації (міськвиконкому).

3.      Клопотання

4.      Довідка сільської ради про склад сім’ї, місце проживання і наявність підсобного господарства та дохід від нього.

5.      Довідка з місця роботи позичальника і членів його сім’ї з зазначенням доходу, одержаного за 6 попередніх місяців.

6.      Будівельний паспорт на будову та (або) повідомлення (декларацію) на початок будівельних робіт.

7.      Довідка, видана реєстраційною службою районного управління юстиції або органом місцевого самоврядування, про наявність (відсутність) приватного житла.

8.      Висновок про визначення експертної грошової оцінки земельної ділянки, нерухомого майна.

9.      Витяг з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

10.  Заява повнолітніх членів сім’ї позичальника про виконання зобов’язань за кредитом, як фінансових поручителів.

11.   Витяг з книг Державного земельного кадастру на земельну ділянку, що передається в іпотеку.

12.  Документ, що підтверджує відкриття рахунку в банку.

13.  Протокол райдержадміністрації (міської ради).

При наданні зазначених документів пред’являються документ на право приватної власності на землю, паспорт та довідка про ідентифікаційний код громадянина України.

 

                        Матеріали:

 

1.       Кабінет Міністрів України, Постанова від 5 жовтня 1998 р. №1597, Київ, «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі» (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ

№ 145 від 14.02.2001;

№ 1588 від 25.10.2002;

№ 1091 від 17.07.2003;

№ 1196 від 15.12.2005;

№ 560 від 18.06.2008;

№ 506 від 17.05.2017;

№ 516 від 17.07.2015;

№ 115 від 24.02.2016)

2.      Розпорядження обласної державної адміністрації від 09.10.2002 року № 759, Івано-Франківськ, «Про затвердження Правил надання та повернення дострокових кредитів індивідуальними сільськими забудовниками області в рамках програми «Власний дім» (зі змінами і доповненнями, внесеними розпорядженнями облдержадміністрації

від 04 вересня 2003 р. № 803;

від 27 жовтня 2004 р. № 671;

від 10 лютого 2006 р. № 63;

від 07 лютого 2013 р. № 64)

 

       Матеріали «Про регіональну цільову програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2016-2020 роки» можна прочитати на сайтах обласної ради, департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації, в соціальній мережі Facebook на особистій сторінці фонду.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини