Порядок обчислення коефіцієнта страхового стажу під час перерахунку пенсій з 1жовтня 2017 року.

опубліковано: 2018.05.22 | Коментарів: 0 | Переглядів: 114

Продовжуємо висвітлювати питання призначення та перерахунку пенсій з урахуванням останніх змін у пенсійному законодавстві.

 

         Розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески. Тривалість страхового стажу визначає коефіцієнт страхового стажу, формулу розрахунку якого наведено у статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ( далі – Закон 1058):

Кс= См*Вс/100 % *12, де:

Кс – коефіцієнт страхового стажу;

См  - сума місяців страхового стажу;

Вс – визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу становить 1 %.

         При цьому, як і раніше, коефіцієнт страхового стажу, що визначають із заокругленням до п’яти знаків після коми, не може перевищувати 0,75 а з урахуванням страхового стажу за Списком № 1 та підземної роботи – 0,85.

Приклад:

1.    Якщо особа має 40 років 6 місяців страхового стажу, то її коефіцієнт страхового стажу становить: (40*12+6)*1%/(100% *12) = 0,40500.

2.    Якщо страховий стаж становить 16 років (для призначення пенсій за віком у 2017 році достатньо 15 років страхового стажу), то коефіцієнт страхового стажу обчислюють як: 16*12/(100% *12) = 0,16.

Порядок призначення пенсій з 01.10.2017 та в 2018 році.

Пунктом 4-4 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону 1058 встановлено таке:

·       з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року під час призначення пенсії застосовується середня заробітна  плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014,2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1,35%.

·       з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року під час призначення пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена, як середній показник за 2016 і 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%. Такий показник уже визначений і складає 5377.90 грн.

Крім того, передбачено, що в разі, якщо за однакових показників індивідуального коефіцієнта заробітної плати (доходу) та тривалості страхового стажу розмір пенсії в 2018 році, обчислений відповідно до аналогічних показників, буде меншим ніж пенсія, призначена в 2017 році, розмір якої обчислено з урахуванням положень абзацу першого цього пункту, Кабінет Міністрів України ухвалює рішення про збільшення показника середньої заробітної  плати (доходу) в Україні, який застосовується під час призначення пенсій з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, таким чином, щоб пенсії призначені в зазначений період не були меншими за пенсії, що призначали з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року.

Право на пенсії за роботу в шкідливих виробництвах.

Збережено право виходу на пенсію за віком на пільгових умовах для окремих категорій громадян. Як і раніше, за дотримання визначених Законом умов на пільгову пенсію будуть виходити:

·       особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах з шкідливими  і важкими умовами праці, за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених урядом та за результатами атестації робочих місць;

·       працівники, які працюють трактористами – машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах на інших підприємствах сільськогосподарського господарства.;

·       жінки, які працюють трактористами – машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно  - розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів.

·       жінки, які працюють доярками ( операторами машинного доїння), свинарками – операторами в колгоспах, радгоспах,  на інших підприємствах сільського господарства;

·       робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, за списком виробництв і професій, затвердженим у порядку встановленому урядом;

·       жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятьох і більше дітей до 14 – річного віку – незалежно від віку і трудового стажу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

·       водії міського пасажирського транспорту ( автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайняті в технологічному процесі  важких і шкідливих виробництв;

·       працівники, безпосередньо зайняті повним робочим днем на підземних і відкритих гірничих роботах ( включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобування вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії – за списком робіт і професій, що затверджує Кабінетом Міністрів України.

Крім того,  окремим категоріям працівників залежно від умов праці за результатами  атестації робочих місць можуть призначити пенсії за рахунок коштів підприємств та організацій, але не раніше як за 10 років до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, в порядку, визначеному урядом.

Розміри пенсій, призначених на пільгових умовах, визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону 1058.

Умови призначення таких пенсій визначено у статті 114 розділу ХІV -1 «Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян» Закону 1058 ( у редакції Закону 2148).

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини