Учні розповіли про європейських митців,  які писали про Україну та її історію

опубліковано: 2018.05.10 | Коментарів: 0 | Переглядів: 98

 

dsc00686У районному Будинку культури відбувся святковий захід, організований методичним кабінетом відділу освіти РДА. Учні загальноосвітніх навчальних закладів району та вчителі зарубіжної літератури розповіли, якою є Україна та її історія очима європейських письменників.

За словами методиста методкабінету відділу освіти РДА Зеновії Федоляк, на Калущині щороку проводяться різноманітні заходи, присвячені українсько-європейським літературним зв’язкам. Такі заходи відбуваються напередодні відзначення Дня Європи, який ми традиційно відзначаємо у третю неділю травня.

Як відомо, Україною захоплювалося чимало митців – європейських класиків. Це, передусім такі майстри поетичного слова, як Адам Міцкевич, Джордж Байрон, Гійом Аполлінер, Йоганн Вольфганг Гете, Фрідріх Шиллер, Райнер Марія Рільке. Так, наприклад, Рільке був вражений красою української природи, народними піснями. Україна пробудила реальне відчуття масш­табності природи, її вели­чі й безмежності. На цій зем­лі митець знайшов зразок жаданого єднання людей і природи, землі та Бога. Україна змальована ним як чудовий край безмеж­них просторів із героїч­ним минулим та багатою історією.

У своїх прозових творах згадували про Україну і прозаїки: Проспер Меріме, Микола Гоголь, Михайло Булгаков, Оноре де Бальзак та ін.

На цьому акцентували увагу учні загальноосвітніх навчальних закладів, розповідаючи біографії письменників, декламували вірші та цитували уривки із прозових творів. Також учні ставили різноманітні сценки за мотивами творів відомих митців. Зокрема, школярі вміло перевтілювалися в образи персонажів Володимира Короленка «Сліпий музикант» і «Діти в підземеллі», Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом» та ін.

 

 

 

 

 

 

 

 




<<< Повернутись в розділ
 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини