Майбутнє фермерів – за розвитком кооперативів

опубліковано: 2018.05.10 | Коментарів: 0 | Переглядів: 67

Про це сьогодні йшлося на нараді під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки з питань розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на території області. Участь у її роботі взяли керівники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та фермерських кооперативів.

Зазначалося, що кооперативна модель ведення бізнесу набуває популярності серед українських фермерів. Окрім того, Кабінетом міністрів України прийнято постанову від 7 лютого 2018 року про надання фінансової підтримки фермерським господарствам та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, що сприятиме розвитку кооперативного руху.

Зокрема, держава частково компенсуватиме вартість закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції, витрати, пов’язані із наданням сільськогосподарськими дорадчими послугами, вартість придбаної сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва. Разом з тим, фермерські господарства матимуть змогу скористатися дешевими кредитами.

Під час наради наголошувалося, що отримати таку фінансову підтримку зможуть фермерські господарства, у власності або користуванні яких перебуває не більше ніж 500 га землі сільськогосподарського призначення, та мають чистий дохід від реалізації продукції за останній рік до 15 млн гривень. Також до складу сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу повинні входити не менше ніж 20 членів, серед яких мусять бути не менше ніж одне фермерське господарство, а інші – фізичні особи, у власності кожного з яких перебуває не більше ніж 100 га землі сільськогосподарського призначення.

«Розвиток кооперативного руху дозволить прикарпатським фермерам отримувати кошти за виготовлену продукцію, - зазначила Марія Савка. – Тож маємо сприяти створенню кооперативів, адже за ними – майбутнє фермерів».

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини