Стартували Творчі звіти закладів культури, присвячені 27-й річниці  Незалежності України

опубліковано: 2018.05.08 | Коментарів: 0 | Переглядів: 133

В Калуському районі стартувала естафета Творчих звітів закладів культури  Калуського району, присвячених27 –ій річниці Незалежності України . 

Звіти відбуватимуться щонеділі до 1 серпня 2018 року.

    До програм Творчих звітів входитимуть виступи всіх аматорських колективів,які працюють при закладах культури району, любительські об’єднання, окремих виконавців, солістів та інших творчих об’єднань району. Бібліотеки-філії району представлятимуть виставки  декоративно-прикладного, ужиткового мистецтва, живопису.

    Протягом травня-серпня у звітах візьмуть участь 32 клубні установи, 32 бібліотеки, 207 клубних формувань,  в яких запланована участь близько 2 тисяч учасників народної творчості.

  Першими стартували аматори художньої творчості  сіл с.Підмихайля та с.Бережниця, а також Народні доми с.Лука, Цвітова, Діброва  - 6 травня 2018 року.

У програму звіту працівниками  Народних домів було представлено  різноманітні  жанри народного мистецтва – театральний, хоровий,  вокальний, художнє читання та  хореографічний.
 

У мистецькій програмі Творчого звіту колективів аматорської творчості Народних домів сіл Бережниця та Підмихайляу фойє НД с. Підмихайля працівниками бібліотек-філій  було представлено виставку декоративно-ужиткового мистецтва творчих людей сіл:вишиті сорочки, сукні

 (вироби Марії Зайчикової с. Бережниця), картини, виконані маслом на полотні (Русаль Богдани с. Бережниця), вироби з бісеру (Кущак Ірини с. Бережниця), вишиті картини релігійної тематики (бісер і хрестик, вироби Процишин Марії с. Бережниця та Штогрин Лесі с. Підмихайля), вишиті картини (Штогрин Роксолани с. Підмихайля), вироби учасників бібліотечного гуртка з модульного орігамі (с. Бережниця), різноманітні вироби учнів Підмихайлівської школи мистецтв (бісер, орігамі, вироби зі стрічок і ін.). Були представлені матеріали з історії сіл «Наше село. Історія та сьогодення», на якій було представлено книги про с. Підмихайля, с. Бережницю, фото та текстові матеріали про пам’ятки історії та культури цих сіл, інформацію про відомих людей, учасників ОУН-УПА, виселених в період сталінських репресій, бойових дій АТО та в Афганістані, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та ін. Доторкнутися до речей, які за віком сягають часів 19-20 ст., думками поринути в сиву давнину присутні мали змогу, оглянувши виставку «Одвічні істини», на якій було представлено експонати з краєзнавчого кутка бібліотеки-філії с. Підмихайля. Це старовинні речі, які тепер не зустрінеш в сучасних оселях -  вишиті рушники, старовинні образи та предмети побуту: посуд, одяг, килими та багато інших речей, знайдених в «бабусиних скринях». рідне село, треба добре знати Саме знання історії рідного краю духовно збагачує людину, виховує повагу до традицій свого народу, своєї культури.

 

Розпочали  мистецьку  програму Творчого звіту аматори НД с.Бережниця В.Гриник та О.Панчишак, які  привітали хлібом-сіллю начальника відділу культури Калуської РДА – Тетяну Молдавчук.

Далі  прологом під назвою « Що таке є творчий звіт» (автор М.Процишин), у виконанні В.Процишина, В.Бойко, В.Вальнюк, Н.Русаль, відкрили саму концертну  програму.  Програму творчого звіту продовжили: дитячий вокальний колектив «Співанка» (кер.М.Коско), жіночий вокальний колектив «Берегиня» (кер.М.Коско),солістка-вокалістка Олеся Панчишак, драматичний колектив (кер.М.Процишин).Цікавими хореографічними постановками та красивими костюмами представлявся танцювальний колектив (кер.М.Процишин). Зворушливим номером, що розчулив серця багатьох став авторський вірш Марії Процишин «Історія життя».

Захід майстерно провела чарівна ведуча Вікторія Гриник з с.Бережниця. На завершення своєї мистецької програми вокальний колектив «Берегиня» піснею «Шануймося, друзі», передав  творчу естафету аматорам  НД с.Підмихайля.

 

Перейняв естафетус.Бережниця ведучий програми Богдан Гебура із с.Підмихайля. .Високий виконавський рівеньпродемонстрував НА хоровий колектив під керівництвом Ярослава Яціва, вокальний ансамбль «Намисто» (кер.Л.Лукач),ЗА танцювальний колектив «Барви» (кер.Р.Яців),солісти-вокалісти : В.Мацейків, О.Базів, Х.Берегова, С.Тимків. Справжньою окрасою став пісенний сувенір від вокального тріо у складі Х.Лукач, К.Юськів, Р.Штогрин. Чудовий настрій подарував директор НД с.Підмихайля -  М.Попович.

  На завершення Творчого звіту  слово мали  Підмихайлівський  сільський голова  Богдан Мазур та начальник відділу культури Калуської РДА – Тетяна Молдавчук, які на відмінно оцінили проведення творчого звіту та подякували усім аматорам  сцени. Побажали аматорам  нових цікавих творчих ідей.

6 травня  у НД с. Діброва відбувся творчий звіт колективів аматорської творчості народних домів с. Цвітова, с. Лука та с. Діброва. Розпочався концерт з спільного виконання Державного гімну України під мелодійні звуки скрипки у виконанні юного віртуоза Андрія Машкіна НД с. Цвітова. Продовжили програму творчі колективи а саме: 

- Фольклорний колектив «Дубровляночка» НД с. Діброва;
- Учасниця гуртка художнього читання Ірина Сокіл НД с. Цвітова;
- Дитячий вокальний колектив НД с. Цвітова;
- Учасниця вокального гуртка Христина Пацкун НД с. Діброва;
Дарував нам своє мистецтво також танцювальний колектив НД с. Цвітова  та Петрів Ірина, подарувавши глядачам мистецтво східних танців.
Зачарували своїм співомдует у складі батька та доні Дмитра та Дарини Шевчуків які виконали всім відому пісню «Два кольори».
Також на концертні програмі панувала весела атмосфера завдяки гумору у виконанні учасників аматорської творчості НД с. Лука з гумористичною сценкою «Палашка і Параска», та фольклорних колективів НД с. Діброва з піснею «Америка» та НД с. Лука з піснею «Мій милий варенички любить». Також тішили глядачів своїми талантами і окремі виконавці:
- Учасниця вокального гуртка Дарина Шевчук НД с. Діброва;
- РудинськаКаріна НД с. Діброва, (гра на скрипці).
Інтригуючими та захоплюючими були художні номери до Дня матері, звучали зворушливі пісні, інсценізація про маму у виконанні учасників аматорської творчості НД с. Лука, привітання для всіх матерів зокрема матері героїні та багатодітних матерів. На завершення ведучі запросили на сцену Фольклорний колектив НД с. Лука з піснею «Життя прекрасне». Після виступу колективу до слова запросили депутата районної ради Миколу Дудку, який також привітав всіх матерів з Днем матері, подарувавши матері героїні Оксані  Німко та 2-м багатодітним матерям Марії Швець та Марії Петрів гарні а головне корисні по господарству подарунки. Також відзначив і завідувачок НД с. Лука Оксану Поліщук,  НД с. Цвітова Зоряну Порціну та НД с. Діброва Олександру Ващинську за організацію концертної програми, подарувавши їм не менш цінні та корисні подарунки. 
На завершення  всім учасникам та присутнім на творчому звіті учасники фольклорних колективів заспівали «Многая літа».

 Отож, можна сказати, що старт творчих звітів  розпочато вдало.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини